JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Fryzjerscy wicemistrzowie świata odznaczyli marszałka

Fryzjerscy wicemistrzowie świata spotkali się marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Fot. warmia.mazury.pl

Fryzjerscy wicemistrzowie świata z Olsztyna wrócili z turnieju we Frankfurcie.

Zarówno zawodnicy, jak i trener wręczyli marszałkowi województwa Jackowi Protasowi odznaczenie „zasłużonego dla fryzjerstwa polskiego”. Samorząd pomagał bowiem finansowo w wyjazdach naszych mistrzów.

Polakom do złota zabrakło niewiele – zaledwie 1,8 pkt na 1400 możliwych. W zawodach ustąpili miejsca tylko reprezentacji Włoch. Indywidualnym Mistrzem Świata został natomiast Paweł Matracki, a srebro zdobył kolejny olsztynianin – Paweł Stańczak.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Kolejne mistrzostwa za 2 lata w Seulu. Olsztyńscy fryzjerzy zamierzają przywieźć z nich złote medale.

Trener naszej fryzjerskiej kadry Andrzej Matracki i marszałek Jacek Protas. Fot. warmia.mazury.pl

Więcej w marszałek, fryzjerstwo, Matraccy
Olsztyńscy fryzjerzy ze złotymi medalami

Troje młodych olsztyńskich fryzjerów zdobyło złote medale na 22. Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego. Emilia Śliwa i Jacek Chamera zostali mistrzami w kategorii junior męski, a...