Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Funkcjonariusze CBŚP z Olsztyna zlikwidowali laboratorium amfetaminy

Policjanci CBŚP zlikwidowali laboratorium amfetaminy

W pomieszczeniu gospodarczym we wsi pod Radomiem znaleźli osiem linii produkcyjnych amfetaminy i prawie 200 litrów substancji chemicznych do produkcji narkotyku.

Na trop laboratorium funkcjonariusze wpadli po zatrzymaniu w Warszawie dwóch mężczyzn podczas sprzedaży półtora kilograma amfetaminy.

W mieszkaniach zatrzymanych policjanci znaleźli elektroniczne urządzenia zagłuszające, fałszywe dokumenty tożsamości, 80 tysięcy złotych oraz kokainę. Oprócz gotowej amfetaminy znaleziono też jej płynny odpowiednik, co wskazywało, że narkotyki były produkowane w Polsce.

Zatrzymanym postawiono zarzuty handlu znacznymi ilościami narkotyków, a sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące. Śledztwo prowadzą funkcjonariusze z olsztyńskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.
Autor: Karpiszen za IAR
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, amfetamina, narkotyki, CBŚP
Ostródzka komenda zachęca maturzystów do pracy w policji

Młodzież z powiatu ostródzkiego będzie miała szansę dowiedzieć się, jak wygląda praca policjanta od kuchni. W tamtejszej komendzie trwa akcja " I ty możesz zostać policjantem"....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV