Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej na kwarantannie. Zatrzymany przestępca był zakażony

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Kilkunastu funkcjonariuszy Izby Celno-Skarbowej w Olsztynie trafiło na kwarantannę po tym, jak KAS przeprowadziła likwidację nielegalnej przetwórni tytoniu.

Celnicy wykryli 12 maja w jednym zakładów przemysłowych w Mrągowie ponad 2 tony nielegalnego suszu i krajanki tytoniowej.

W akcji zatrzymali dwie osoby zajmujące się przetwarzaniem tytoniu oraz sprzęt i gotówkę, wszystko na kwotę 1,5 mln złotych. Okazało się jednak, że jeden z zatrzymanych przestępców był zakażony koronawirusem, do czego wcześniej się nie przyznał. Został przewieziony do szpitala.

Po zakończonej akcji funkcjonariusze mieli kontakt z innymi celnikami. Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek dziś olsztyński sanepid zdecydował o kwarantannie 14 pracowników jednostki. Po zakończeniu okresu izolacji będzie wiadomo, czy są zakażenia.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Premia dla młodych rolników”. Sprawdź, kto może się o nią ubiegać

Od środy 3 czerwca do 1 sierpnia tego roku młodzi rolnicy będą mogli starać się o premie w wysokości 150 tysięcy złotych na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV