Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Funkcjonariusze z całej Polski zagrają w turnieju piłkarskim im. Marka Cekały. Policjant zginął na służbie 16 lat temu

Fot. A. Piedziewicz

W Olsztynie rozpoczął się turniej piłkarski o Puchar Komendanta Głównego Policji. Turniej nosi imię Marka Cekały, policjanta, który zginął na służbie.

Młodszy aspirant Marek Cekała zginął w 2002 roku w Mikołajkach. Został postrzelony podczas pościgu za sprawcami napadu. Piłkarski turniej o puchar komendant głównego policji jest organizowany od 5 lat, od dwóch nosi imię Marka Cekały.

Policjanci z całej Polski spotykają się właśnie na tym turnieju, a to jest turniej zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Poprzez rywalizację sportową czcimy właśnie jego pamięć.

– mówi młodszy inspektor Edward Szydłowski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.

Dla matki zamordowanego policjanta to dowód pamięci o jej synu. – Wspomnienie to zawsze bolesne zostaje. Tylko pamięć – Marek po prostu dłużej żyje, skoro policjanci pamiętają – mówi pani Jadwiga Cekała. Podczas rozpoczęcia turnieju została  odznaczona Medalem Za Zasługi dla Policji, przyznawanym przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

To jest wyraz pamięci państwa o bohaterskim policjancie, który do końca wypełnił rotę ślubowania.

– mówił wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który wręczał medal pani Jadwidze Cekale.

W tegorocznym turnieju poświęconym pamięci Marka Cekały bierze udział 17 drużyn męskich oraz 5 żeńskich z całej Polski. Początek rozgrywek zaplanowano na jutro , natomiast finały – na piątek.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marek Cekała
Policjanci z Warmii i Mazur upamiętnili 16 rocznicę śmierci Marka Cekały. Młodszy aspirant zginął ścigając bandytów

Marek Cekała zginął w Mikołajkach podczas pościgu za zabójcami gangstera. Minęło dokładnie 16 lat od jego śmierci. W miejscu strzelaniny stoi kamień upamiętniający funkcjonariusza. Marek Cekała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV