Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Garmin Iron Triathlon w Elblągu – zawodnicy z Warmii i Mazur bez medali

Garmin Iron Triathlon w Elblągu (18 czerwca 2017 r.). Fot. Aleksandra Olbryś

Ponad 700 zawodników z całej Polski przyjechało do Elbląga, by zmierzyć się w zawodach triathlonowych. Areną zmagań zawodników były rzeka Elbląg, centrum miasta oraz droga wojewódzka 503.

Zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon zostały rozegrane na dwóch dystansach: 1/4 i 1/8 Iron Man. Na krótszym dystansie pierwszy na mecie zameldował się Bartosz Latawiec z Legionowa

Bartosz Latawiec

Na początku miałem małą stratę po pływaniu, ale dobrze mi się płynęło, a na rowerze jechało wyśmienicie. Byłem pierwszy w zasadzie już kilometr przed metą, potem dogonił mnie inny zawodnik i o mały włos nie zabrał mi zwycięstwa.

– wyjaśniał Bartosz Latawiec.

Natomiast jako pierwsza z kobiet na mecie była Marta Łagownik z Gdańska

00:00 / 00:00

Dzisiejsze warunki wyjątkowo rozpieszczały, bo było ciepło. Bardzo dobrze mi się płynęło, trasa kolarska była trochę techniczna, ale bardzo przyjemna. Bieg przez centrum miasta podnosił adrenalinę. Organizacyjnie – super zawody!

– mówiła Marta Łagownik

Z zawodników z Warmii i Mazur w rywalizacji na 1/8 dystansu Iron Man, najlepszy – czwarty – był Michał Winczewski Michał z Truso Elbląg, a na 1/4 Iron Man – piętnasty – Wojciech Grądzki z Giżycka. W klasyfikacji pań, trzecia na 1/4 Iron Man była elblążanka Marta Maksymiuk.

Tegoroczna edycja zawodów odbywała się w cieniu tragedii. Podczas etapu wodnego w rzece Elbląg, utonął jeden z zawodników. Jak poinformowała policja, 42-letni elblążanin prawdopodobnie zakrztusił się wodą. Mimo podjętej reanimacji, mężczyzna zmarł.

Garmin Iron Triathlon w Elblągu (18 czerwca 2017 r.). Fot. Aleksandra Olbryś

Garmin Iron Triathlon w Elblągu (18 czerwca 2017 r.). Fot. Aleksandra Olbryś

Garmin Iron Triathlon w Elblągu (18 czerwca 2017 r.). Fot. Aleksandra Olbryś

 

(A.Olbryś/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Dwaj mężczyźni zostali ciężko ranni w wypadku, który wydarzył się w Elblągu

Do wypadku doszło w Boże Ciało po godzinie 20. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca hondy na ulicy Malborskiej wyprzedzał inny pojazd i stracił panowanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV