Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Gietrzwałd” zawiezie pasażerów PKP Intercity z Olsztyna do Zielonej Góry

„Gietrzwałd” – tak będzie się nazywał pociąg TLK jeżdżący na trasie Olsztyn – Zielona Góra. Zakończyła się trzecia edycja plebiscytu na nazwy składów PKP Intercity.

W ogólnopolskim głosowaniu uczestniczyło ponad 78 tysięcy osób. 48 nazw zaproponowali wojewodowie. W przypadku Warmii i Mazur były to: Gietrzwałd, Grunwald i Niegocin.

Najwięcej, prawie 7 tysięcy, głosów pasażerowie oddali na nazwę „Jagiellończyk”, którą otrzyma pociąg Intercity kursujący na trasie z Białegostoku do Łodzi.

Drugie miejsce pod względem liczby oddanych głosów zajął właśnie pociąg relacji Olsztyn – Zielona Góra. Na nazwę „Gietrzwałd” zagłosowało 5997 pasażerów. Na następnych miejscach znalazły się m.in. „Oscypek” i „Spodek”.

Autor: APodbielska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, PKP, pociąg, kolej
Nowoczesny i dostosowany do wszystkich grup podróżnych. Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny będzie miał standard europejski

Takie plany wobec obiektu ma PKP S.A. Spółka chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom podróżnych i mieszkańców miasta i w miejscu niefunkcjonalnego dworca wybudować nowy. Pamięta czasy głębokiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV