Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
IMIENINY: Bogusława, Gracjana, Laury
EUR: 4.2134 CHF: 3.6137
USD: 3.574 GBP: 4.7717
Logowanie
 

Gigantyczny herb ma się dobrze

Gigantyczny herb Elbląga widoczny z kosmosu ma się dobrze. Jest wyjątkowy, bo powstał na obszarze 45 hektarów lasu na dawnym poligonie wojskowym.

9 lat temu samorząd miasta i Nadleśnictwo Elbląg zdecydowali, że rekultywacja tego fragmentu chronionej Wysoczyzny Elbląskiej może mieć wyjątkowy charakter. To symbol naszej dobrej współpracy. – przypomina Jan Piotrowski, rzecznik nadleśnictwa.

Herb Elbląga i logo Lasów Państwowych powstały z wielu gatunków drzew o różnych kolorach. Są to m.in. dęby, buki, świerki, sosny i brzozy, w sumie 260 tysięcy sadzonek. Przez cały rok „żywy herb” jest pielęgnowany przez leśników. Na zdjęciach satelitarnych widać, że twórcy kompozycji świetnie sobie poradzili.

Oba logo można oglądać z lotu ptaka lub na fotografiach ,np. na stronie internetowej elbląskiego Urzędu Miasta lub za pomocą google maps.

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tragedia w Pasymiu. Nie żyje małżeństwo

W jednym z domów jednorodzinnych w Pasymiu znaleziono wczoraj ciała małżeństwa. Około 60-letnia kobieta prawdopodobnie została zamordowana ostrym narzędziem, a jej mąż miał popełnić samobójstwo. Na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV