Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

GDDKiA przebuduje niebezpieczne skrzyżowanie na rondo

Fot. Łukasz Węglewski

Skrzyżowanie ul. Świderskiej i drogi krajowej nr 59 w Giżycku będzie od wrześniu przyszłego roku rondem. GDDKiA liczy, że umowę z inwestorem uda się podpisać już za trzy miesiące.

Samorządowcy Giżycka od lat sygnalizowali, że skrzyżowanie jest niebezpieczne i niedrożne. I w końcu się udało. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie ogłosiła dziś przetarg na jego modernizację. Oprócz ronda powstanie tzw. infrastruktura towarzysząca, a więc: droga serwisowa obsługująca przyległe tereny, chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną także zjazdy. GDDKiA będzie oceniała firmy, chętne do modernizacji według 3 kryteriów. Jak informuje rzecznik Karol Głębocki, będzie to okres gwarancji i czynnik społeczny, czyli zatrudnienie przy budowie bezrobotnego. Trzecim kryterium będzie cena, która zgodnie z nowymi przepisami tylko w 60 procentach będzie brana pod uwagę. GDDKiA liczy, że umowę na wykonawstwo podpisze z inwestorem już w marcu tego roku.

Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa, który przez kilka lat zabiegał o przebudowę niebezpiecznego i uciążliwego dla kierowców skrzyżowania. Chwalił samorządy Giżycka za sprawne skompletowanie potrzebnych dokumentów i podkreślił, że rząd pracuje nad ustawą, która ma ułatwić samorządom inwestowanie w drogi krajowe.

 

(Dgrzym/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko
Czy kobiety z Giżycka znów będą rodzić w innych miastach?

Oddział noworodków w szpitalu giżyckim znów może być zawieszony. Jedyna lekarz neonatolog złożyła 1 stycznia wymówienie z pracy. Anna Mielniczek pracowała w placówce zaledwie od października...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV