Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Giżycko rozpoczyna budowę Mazurskiej Pętli Rowerowej. Kilkuset kilometrowa trasa ma biec wokół Wielkich Jezior

Fot. Ł. Węglewski

Podpisano umowę na budowę miejsca obsługi rowerzystów i punktu widokowego. Ponad 300-kilometrowa trasa ma prowadzić wokół Wielkich Jezior Mazurskich.

Jak poinformował burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, punkt widokowy powstanie na Wzgórzu św. Brunona nad jeziorem Niegocin, zaś Mazurska Pętla Rowerowa, czyli miejsce obsługi rowerzystów – w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej nr 59 z drogą wojewódzką nr 529 – to rozjazd z Giżycka na Olsztyn i Kętrzyn w sąsiedztwie Twierdzy Boyen. Zarówno punkt widokowy, jak i miejsca obsługi rowerzystów zbuduje firma spod Olsztyna.

W dalszej kolejności – w tym i przyszłym roku – miasto chce budować profesjonalne ścieżki rowerowe wzdłuż ulic Nowowiejskiej, Kościuszki, Olsztyńskiej i wokół Twierdzy Boyen.

Całkowity koszt zadania to 2 miliony 700 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie unijne to milion 200 tysięcy, a półtora miliona to nasz wkład własny

– powiedział burmistrz Iwaszkiewicz.

Mazurska Pętla Rowerowa ma być ponad 300-kilometrową trasą rowerową przebiegającą wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Od północy ma się łączyć z Green Velo. Na trasie jej przebiegu mają powstać jednolite pod względem architektonicznym punkty widokowe i wiaty służące jako miejsca obsługi rowerzystów (MOR).

Szacowana wartość całego projektu wynosi około 55 milionów złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to prawie 47 milionów złotych. Mazurska Pętla Rowerowa jest realizowana w trybie pozakonkursowym przez Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.

Fot. Ł. Węglewski

Fot. Ł. Węglewski

Autor: PAP
Redakcja: P.Karpiszen/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, inwestycje, rower, rekreacja, Wielkie Jeziora Mazurskie, rowery
Pisała smsy podczas jazdy rowerem. Mieszkanka Morąga zderzyła się z samochodem osobowym

Zakaz używania telefonów komórkowych podczas jazdy obowiązuje nie tylko kierowców samochodów, ale także rowerzystów. Najwyraźniej zapomniała o tym kobieta, która spowodowała kolizję w Morągu. O szczegółach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV