Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Głodówka sposobem na zachowanie młodości

Beyonce. Fot. PAP/EPA

Czy głodówka stanie się kolejnym dietetycznym trendem, równie popularnym, co diety sokowe?

Sądząc po gwiazdach, które decydują się na takie kuracje, a należą do nich m.in. Beyonce, poszczenie może okazać się nowym sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami i upływającym czasem. Niektóre badania wykazały, że przerywany post nie przynosi żadnych korzyści w porównaniu z codziennymi ograniczeniami żywieniowymi. Jednak z roku na rok przybywa badań, które przemawiają za poszczeniem.

Eksperci z Uniwersytetu w Newcastle wskazali, że post może okazać się pożądanym eliksirem młodości, co niedawno potwierdzili również naukowcy z Harvarda.

Jak wskazuje dr Frederic Saldmann, autor książki „Twoje zdrowie w twoich rękach”.

Osoby poszczące czują się mniej zmęczone, mają bardziej świetlistą i zdrowszą cerę. Zaobserwowano spadek ataków astmy, alergii i reumatyzmu. Najnowsze odkrycia podkreślają, że post przyczynia się również do wzmocnienia naszych odpornościowych mechanizmów obronnych. Pomaga w lepszej eliminacji odpadów przemiany materii.

Powołując się na badania przeprowadzone na Florydzie, dr Saldmann wskazuje, że cykliczny post zwiększa naturalne wydzielanie sirtuin.

Właśnie białka enzymatyczne działające przeciw starzeniu skutecznie uczestniczą w walce ze stanami zapalnymi, cukrzycą, nowotworami.

– wyjaśnia Frederic Saldmann.
Redakcja: BSChromy za PAP Life

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, zdrowie, uroda, dieta
Dzień dla Zdrowia, czyli bezpłatne badania dla każdego w Olsztynie

Badania EKG i spirometryczne, pomiar ciśnienia krwi, analizy masy ciała czy sprawdzenie poziom cukru we krwi - to tylko niektóre badania, jakie można było dziś bezpłatnie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV