Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Głosuj na najlepsze projekty obywatelskie Olsztyna

Jedno ze spotkań ws. obywatelskiego budżetu Olsztyna. Fot. D. Grzymska

Do piątku mieszkańcy Olsztyna mogą głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. A jest w czym wybierać, bo olsztynianie, stowarzyszenia i rady osiedlowe złożyli prawie 160 projektów.

Mimo, że głosowanie trwa od 2 września, okazuje się, że nie wszyscy mieszkańcy Olsztyna o nim słyszeli:

Wśród projektów obywatelskich są zarówno przedsięwzięcia ogólnomiejskie, które mają służyć wszystkim, jak i osiedlowe. Do podziału są ponad 2 miliony złotych. Głosowanie odbywa się na dwóch kartach – jedna dotyczy przedsięwzięć ogólnomiejskich miejskich, a druga osiedlowych. Każda osoba może przyznać maksymalnie pięć punktów na jednej karcie. Można je dać jednemu projektowi albo podzielić np. na pięć – powiedział Jarosław Skórski, jeden z pomysłodawców Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

00:00 / 00:00

Urny go głosowania stoją m.in. w Biurze Obsługi Klienta olsztyńskiego ratusza, w Biurze Rady Miasta i w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych. Wypełnioną kartę do głosowania można też wysłać pocztą na adres Urzędu Miasta. Głosować może każdy mieszkaniec Olsztyna, który skończył 16 lat. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
Badanie próbek w laboratorium Sanepidu, fot. archiwum RO
Laseczka woskowa przyczyną masowego zatrucia

Tak zwana bakteria laseczki woskowej, która wytwarza toksyny wymiotne i biegunkowe jest jedną z przyczyn masowego zatrucia w szpitalu w Dobrym Mieście i Domu Pomocy Społecznej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV