Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gmina Bartoszyce wybiera radnego. O mandat ubiega się dwóch kandydatów

Trwają wybory uzupełniające do Rady Gminy Bartoszyce. Mieszkańcy wybiorą nowego radnego z okręgu numer 6, w skład którego wchodzą miejscowości: Wojciechy, Barciszewo, Tapilkajmy, Merguny oraz Wólka.

Lokal wyborczy zorganizowano w miejscowości Wojciechy i będzie otwarty do godziny 21.00. Mieszkańcy mają do wyboru dwóch kandydatów. Wybory uzupełniające zarządzono, ponieważ jeden z radnych utracił mandat z powodu prowadzenia  działalności gospodarczej z wykorzystaniem  mienia gminy. Teraz znów startuje.

W lokalu wyborczym obowiązują rygorystyczne obostrzenia sanitarne. Oprócz członków komisji mogą przebywać w nim nie więcej niż dwie osoby. Odległość między stanowiskami do głosowania wynosi 2 metry. Każdy wyborca musi zdezynfekować ręce, dostanie też jednorazowe rękawiczki i długopis, obowiązkowe są też maseczki. Zgodnie z zalecaniami inspekcji sanitarnej stanowiska do głosowania są dezynfekowane po każdym wyborcy.

Wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha powiedział Radiu Olsztyn, że zwrócił się z wnioskiem o przełożenie terminu wyborów, decyzją wojewody odbywają się jednak one w zaplanowanym wcześniej terminie, czyli dzisiaj.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, mandat, głosowanie
Kiedy poznamy nowego rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego? Aby głosować elektronicznie, trzeba zmienić statut uczelni

Zaplanowane pierwotnie na 28 kwietnia wybory rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędą się prawdopodobnie w czerwcu. Jak powiedział dotychczasowy rektor uczelni prof. Ryszard Górecki, aby można...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV