Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gmina Kurzętnik z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Kurzętnik, fot. Sławomir Ostrowski

Kurzętnik. Fot. S. Ostrowski

Gmina Kurzętnik nagrodzona za prowadzenie polityki proprzedsiębiorczej i prorodzinnej, a także nowatorski rozwój gospodarczy.

Podczas uroczystej gali w Rzeszowie wójt gminy odebrał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju za stwarzanie przyjaznych i atrakcyjnych warunków do inwestowania w gminie. Wojciech Dereszewski tłumaczy, że chodziło o wprowadzenie zrównoważonego i wielofunkcyjnego rozwoju szczególnie w kontekście działek za pół ceny. To projekt Gmina 500 Plus polegający na uzbrajaniu terenów inwestycyjnych i wsparcie przedsiębiorców w postaci ulg w podatkach i opłatach lokalnych nawet do 10 lat.

Jury konkursowe doceniło też prowadzoną przez gminę edukację żłobkową i przedszkolną. Teraz wójt stawia na wielorodzinną politykę mieszkaniową. Wprowadzany jest gminny program Mieszkanie Kurzętnik Plus, a także budowane mieszkania pod wynajem z możliwością ich wykupu po 10 latach. Pierwsze 64 lokale mają zostać oddane do użytku w 2018 roku.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju przyznaje Forum Inteligentnego Rozwoju i Dziennik Gazeta Prawna wspólnie z Pulsem Biznesu.

Gmina Kurzętnik odebrała Polska Nagrodę Inteligentnego Rozwoju. Fot. K. Grabowska

 

(gram/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, Kurzętnik
Śmiertelny wypadek pod Nowym Miastem Lubawskim

Tragiczny wypadek pod Nowym Miastem Lubawskim. Na odcinku Gwiździny-Kurzętnik samochód uderzył w drzewo. Pasażer auta zginął na miejscu, a kierowca uciekł z miejsca wypadku. Trwają jego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV