Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gmina Mikołajki buduje mieszkania dla młodych rodzin

od lewej burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski, fot. M. Sochacki

Gmina Mikołajki zbudowała blok z mieszkaniami dla młodych rodzin, których nie stać na zaciągnięcie komercyjnego kredytu bankowego. Są tam 22 mieszkania. Nie jest to ani budynek komunalny, ani socjalny.

Gminna spółka na budowę bloku zaciągnęła bankowy kredyt, który teraz będą spłacać lokatorzy. I oprócz rat bankowych mieszkańcy będą także opłacać czynsz. W zależności od wielkości mieszkania i tego, czy najemcy wpłacili wkład własny, miesięczne opłaty będą wynosić od 500 do 800 złotych.

Po spłacie należnej części kredytu, mieszkania te staną się własnością ludzi, którzy ten kredyt spłacili – powiedział PAP burmistrz Mikołajek. Piotr Jakubowski przyznał, że gmina zdecydowała się na budowę bloku, bo w Mikołajkach mieszka wiele młodych rodzin, których nie stać na komercyjny kredyt. Latami wynajmowali mieszkania, a część z nich wyjeżdżała.

„Zależy nam na młodych, chcemy ich zatrzymać u siebie” – dodał burmistrz Mikołajek. Zainteresowanie tymi mieszkaniami jest tak duże, że gmina planuje budowę kolejnego bloku.

Zbudowany właśnie budynek jest w fazie odbiorów technicznych. Mieszkania mają od 40 do 60 metrów kwadratowych. Koszt metra kwadratowego w stanie surowym wyniósł 2,5 tysiąca złotych. Każde z mieszkań będą wykańczać na swój koszt najemcy. (pap/as)

właściciel mieszkania w trakcie remontu, fot. M. Sochacki

 

za pap

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkania, rodzina, mikołajki
Mikołajki znów rajdową stolicą Polski

Mikołajki przez chwilę znów będą rajdową stolicą Polski. Na szutrowych drogach w okolicach Baranowa i Starych Sadów zostanie dziś rozegrany 38 Rajd Kormoran. Impreza jest rundą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV