Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gminy już porządkują śmieci

Warmińsko-mazurskie gminy przygotowują się do wprowadzenia tzw. ustawy śmieciowej. Obowiązywać ma ona od lipca, a już niektórzy się z tym uporali.

W gminie Rozogi ustalono, że mieszkańcy będą płacić za śmieci segregowane z zależności od gospodarstwa domowego. Są trzy stawki: od gospodarstwa jednoosobowego – 15 złotych, dwu-trzyosobowe – 25 złotych i od czterech osób – 30 złotych. – powiedział wójt gminy Rozogi, Józef Zapert.

Z kolei w gminie Jedwabno problem wdrażania ustawy śmieciowej jeszcze nie jest rozwiązany. Najwięcej kontrowersji budzi problem odbioru śmieci od letników, których w gminie nie brakuje. – skarżył się Krzysztof Otulakowski, wójt gminy Jedwabno.

Nowy system ma zostać wdrożony do końca czerwca 2013 roku, tak by zaczął obowiązywać od 1 lipca 2013 . Za brak wprowadzenia wymaganych ustawami i rozporządzeniami zmian, gminom i miastom grożą kary. (dgrzym/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmieci
Ceny śmieci będą się zmieniać

Po 1 lipca śmieci z  terenu Olsztyna będą trafiać do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. Olsztyński radny PO Robert Szewczyk, który był gościem Porannych Pytań, powiedział, że cieszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV