Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

+ Gminy spieszą się z budową sieci kanalizacyjnej

Wiejskie samorządy w ostatniej chwili podpisują umowy na budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej

Warmińsko-mazurskie gminy są skanalizowane w nieco ponad połowie – szacuje urząd marszałkowski.

Wiejskie samorządy w ostatniej chwili podpisują umowy na budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Środki pochodzą z unijnej perspektywy finansowej 2007-13. Łączna kwota dofinansowania to ponad 5 milionów złotych. W piątek (13 marca) takie umowy podpisało 15 samorządów. Czasu na realizację projektów jest niewiele, bo tylko do końca czerwca.

Andrzej Piedziewicz sprawdzał, czy kanalizacja nie wpuści gmin w kanał?

00:00 / 00:00

Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna zapewnia, że jego gmina zdąży ze swoim projektem. Gminy muszą też mieć pieniądze na wkłady własne. Pozyskują je często z kredytów, co w niektórych samorządach doprowadziło do sporych problemów finansowych. Wójt gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski przekonuje, że trzeba się zadłużać.

Urząd marszałkowski liczy na to, że z unijnych pieniędzy przyznanych na lata 2007-2013, w tym roku, uda się jeszcze dofinansować 10 kolejnych wiejskich sieci kanalizacyjnych. (apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kanalizacja, gminy
Wymiana starego rurociągu w Elblągu

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji szykuje się do przebudowy fragmentu rurociągu wzdłuż ulicy Kosynierów Gdyńskich. Zmiany są konieczne z kilku powodów. Jednym z nich jest słaby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV