Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

GOK w Dywitach wychodzi poza swoje mury. Zorganizuje zajęcia w 6 wsiach

Fot. GOK Dywity

W Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach wystartował projekt pt. „Warmińska Wylęgarnia Rękodzieła”.

O szczegółach mówiła dyrektor Ośrodka – Angelika Stawisińska:

00:00 / 00:00

Projekt odpowiada na potrzebę tworzenia inicjatyw podnoszących jakość życia dzieci, młodzieży i dorosłych na wsi a także potrzebę uruchomienia grup wsparcia dla mieszkańców zainteresowanych samorozwojem poprzez sztukę w miejscowościach oddalonych o kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów od ośrodka kultury. Celem jest stworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej i kształtowania postaw otwartych na sztukę mieszkańców wiejskiej gminy Dywity.

Wylęgarnia zakotwiczy się w 6 wiejskich miejscowościach: Kieźlinach, Gadach, Frączkach, Spręcowie, Bukwałdzie, Barkwedzie. Organizatorzy liczą, że że wychodząc poza mury instytucji – do świetlic wiejskich – zwiększą szansę na obecność kultury w życiu społecznym.

W projekcie zostanie zrealizowanych 144 godzin warsztatów rękodzielniczych, 3 plenery, wystawa i koncert. Projekt powstał dzięki współpracy sołectw, organizacji pozarządowych, animatorów i przedstawicieli innych Instytucji oraz Organizacji w rozmowach podczas Inkubatora Kultury.

Szczegółowe informacje są na stronie gokdywity.eu.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Elblągu nie będzie oprysków przeciw kleszczom

Elbląg nie zastosuje w tym roku chemicznych oprysków przeciwko kleszczom. Ochrony dzieci i zwierząt przed insektami domagał się w interpelacji do władz miasta Paweł Kowszyński z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV