Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gołoledź na Warmii i Mazurach

Synoptycy przestrzegają przed marznącą mżawką

Temperatura w całym regionie jest ujemna, a do tego pada marznący deszcz. To połączenie powoduje, że na drogach i chodnikach tworzy się lód.

Najgorzej jest na drogach wojewódzkich i powiatowych. Problemy na oblodzonych chodnikach mają również piesi. Piaskarki posypują chodniki w okolicy Elbląga, Pieniężna i Nidzicy. Nie sposób zapanować nad sytuacją gdy pada, bo oczyszczona nawierzchnia znów staje się śliska.

Trudna sytuacja jest m.in. w okolicach Morąga i Nidzicy i właśnie tam pracuje najwięcej sprzętu. Słuchacze informują nas o ekstremalnej jeździe w okolicach Morąga i Nidzicy, czy na drodze wojewódzkiej 544 z Lidzbarka Welskiego do Brodnicy. Na Twitterze pan Przemek z kolei pisze, że bardzo ślisko również na trasie Łukta – Olsztynek.

Na drogach krajowych sytuacja jest opanowana, ale radzimy zdjąć nogę z gazu szczególnie w okolicach Olsztyna. Na trasach pracuje 20 sztuk sprzętu, najwięcej w okolicach Olsztyna.

Ostrzeżenie dla regionu

Centralne Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega przed gołoledzią w okolicach Olsztyna, Elbląga, Braniewa, Ełku, Gołdapi i Olecka. Ostrzeżenia będą obowiązywały do jutrzejszego poranka, ale niewykluczone, że zostaną przedłużone. Słabe opady i mżawki utrzymają się w centralnej Polsce oraz w północnej części kraju.

Czekamy na sygnały w sprawie utrudnień drogowych:

  • SMS pod numer 608 58 58 00

 

 

(kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, lód
Elbląg ma wicemistrza świata w pływaniu lodowym

Elbląski pływak i trener tej dyscypliny sportu Marcin Trudnowski zdobył wicemistrzostwo świata w pływaniu lodowym w kategorii do 45 lat. W kategorii open Marcin Trudnowski zajął...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV