DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Grad medali pływaków podczas MP na wodach otwartych

Specjaliści od pływania długodystansowego z klubu AZS UWM Olsztyn błysnęli formą podczas Mistrzostw Polski na wodach otwartych w Kryspinowie.

Joanna Zachoszcz, Monika Czerniak i Krzysztof Pielowski zdobyli złoty medal w sztafecie 3×3 kilometry młodzieżowców.

Odnieśli również indywidualne sukcesy w wyścigu na 10 kilometrów, o których opowiedziała Karinie Ośko Mistrzyni Polski w tej konkurencji, Joanna Zachoszcz.

00:00 / 00:00

Pływacy z Warmii i Mazur zdominowali te zawody. W młodszych kategoriach złote medale wywalczyli: Maria Żemajtis i Jędrzej Wąsowski z Kormorana Olsztyn, srebrne: Zoja Sinitchine i Bartłomiej Koziejko – oboje z Kormorana – oraz Mateusz Kasztelan z MOS-u Ełk. Brązowe krążki z Kryspinowa przywiozą Krzysztof Oller i Radosław Sinitchine z Kormorana. Ten klub wystawił dziś również dwie sztafety – w kategorii 14-latków wywalczył złoty medal, a w kategorii 14 lat i starszych – srebro.

…………………………………………………………

II Mistrzostwa Polski na Wodach Otwartych Kryspinów – 2014

Kobiety (dystans 10 km): 19 – 23 lat (Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet)
1. Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) 2:05:38.96
2. Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) 2:11:23.29
3. Justyna Burska (Piątka Konstantynów Łódzki) 2:14:00.91

Kobiety (dystans 10 km): 14 lat i starsi (Mistrzostwa Polski Kobiet)

(kośk/łw)

Więcej w pływanie, MP
Doskonały występ młodych kajakarzy w MP

Z Bydgoszczy, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski juniorów oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, sportowcy z KSC i OKSW Olsztyn, Koszałka Opałka Węgorzewo, Olimpii i Korony Elbląg, Sokoła...