DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

„Graliśmy walecznie, ale nastąpiła seria błędów”. Start Elbląg przegrywa u siebie mistrzyniami Polski

Elblążanki nie zdołały powtórzyć wyniku z ubiegłego sezonu, w którym na inaugurację ligi pokonały zespół MKS Perły Lublin. Tym razem w pierwszym meczu przed własną publicznością PGNiG Superligi Kobiet uległy drużynie z Lublina 21:30 (10:12).

Od początku mecz był wyrównany i żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej niż dwie bramki. Dopiero w 20 minucie po karnym wykonanym przez Kingę Achruk, zawodniczki wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Zawodniczki EKS-u do końca pierwszej połowy zdołały zniwelować straty do jednej bramki. Najskuteczniejsze w tym okresie były Aleksandra Garczarczyk (4 bramki) po stronie EKSu oraz Kinga Achruk i Aleksandra Rosiak (po 3 bramki) po stronie MKS-u.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo źle dla drużyny z Elbląga. Pierwsze 7 minut to koncert nieskuteczności ze strony młodego zespołu trenera Andrzeja Niewrzawy. Mistrzynie Polski wykorzystały to wygrywając tę część 0:7. Kolejne minuty tylko powiększyły przewagę lublinianek, które w 49 minucie prowadziły już czternastoma bramkami. Mecz zakończył się wynikiem 21:30 na korzyść drużyny z Lublina.

Najlepszą zawodniczką drużyny MKS Perły Lublin wybrano bramkarkę Gabrijelę Besen, po stronie EKS Startu Elbląg za najlepszą uznano Aleksandrę Garczarczyk.

EKS Start Elbląg : Pająk, Orowicz – Choromańska 2, Waga, Garczarczyk 7, Pękala 3, Cygan 1, Kaczmarek, Trbovic, Szulc, Shypuk 5, Dronzikowska 2, Stapurewicz 1

MKS Perła Lublin : Besen, Gawlik, Olek – Łabuda 2, Szarawaga 3, Gęga, Matuszczyk, Królikowska 2, Nocuń 6, Kochaniak 3, Gadzina 2, Rosiak 6, Blazevic 3, Achruk 3

00:00 / 00:00

Redakcja: Ł. Sadlak

Start Elbląg

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w Piłka ręczna, sport
Tenisiści Dekorglassu Działdowo rozpoczynają nowy sezon. Dziś mecz z Wartą Kostrzyn

W Superlidze tenisistów stołowych ruszyła kolejka inaugurująca nowy sezon. Dziś o 18 w Działdowie wicemistrz Polski, czyli miejscowy Dekorglass, podejmie Wartę Kostrzyn. Rywal nie jest potentatem...