Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grand Press dla Alicji Kulik z Polskiego Radia Olsztyn

Alicja Kulik laureatką Grand Press w kategorii reportaż radiowy. Fot. Adam Guz/Press

Nasza redakcyjna koleżanka otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii reportaż radiowy.

Alicja Kulik została wyróżniona za reportaż pt. „Skazani na siebie”. To nie pierwsza nominacja dziennikarki Polskiego Radia Olsztyn w konkursie Grand Press. W 2011 została wyróżniona za reportaż pt. „Smętek”.

Alicja jest cenioną i często nagradzaną reportażystką. W marcu została nominowana do międzynarodowej nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego. Jej reportaż pt. „Podróż z Marianne” znalazł się wśród 24 prac nominowanych do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej 2016 roku. Jury wybrało go spośród 116 nadesłanych zgłoszeń, z tego 54 z Polski i 62 z Niemiec.

W grudniu 2015 roku Alicja Kulik została laureatką konkursu Trzeci sektor w mediach organizowanego przez Radę Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna i Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nagrodzono ją za cykl audycji o uzależnieniach i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

W lutym 2015 roku Alicja Kulik w radiowym konkursie „Pogranicze” otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za reportaż „Moje Matki”. Ukazuje on historię kobiety, której po latach udaje się ustalić prawdziwe pochodzenie. To historia poszukiwań rodziny i własnej tożsamości.

W czerwcu 2014 roku nasza redakcyjna koleżanka została nagrodzona w polsko-ukraińskim konkursie twórczości radiowo-telewizyjnej „Kalinowe Mosty”. Jury doceniło reportaż pt. „Zabrost Wielki” opowiadający o współpracy polsko-ukraińskiej na przykładzie projektu realizowanego przez lokalną społeczność małej miejscowości.

W 2012 rok minister kultury i dziedzictwa narodowego odznaczył Alicję Kulik odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Ala jest też laureatką konkursu o Nagrodę im. Seweryna Pieniężnego i wielu innych nagród i wyróżnień. Jej reportaży, oprócz Polskiego Radia Olsztyn, można też słuchać w Radiowej Jedynce i Programie 3 Polskiego Radia.

Alicja Kulik, fot. Sławomir Ostrowski

(bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, Alicja Kulik, Polskie Radio Olsztyn
Literacki sukces Łukasza Staniszewskiego z Radia Olsztyn

Sztuka "Ołowiany ptaszek" zajęła drugie miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Na Małą Formę Dramatyczną.  Wyniki konkursu na współczesny dramat ogłoszono podczas X Festiwalu Puls Literatury w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV