DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Grand Slam Olsztyn 2015: krótka przygoda iławskiego siatkarza

Grand Slam w Olsztynie, fot. Maciej Świniarski

Zaledwie dwa sety trwała przygoda iławianina Macieja Rudoła z turniejem Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015.

Nasz siatkarz plażowy w parze z Maciejem Kosiakiem z Łodzi ulegli 0:2 Austriakom Huberowi i Seidlowi. Jak mówił po meczu, ta porażka to spore zaskoczenie.

00:00 / 00:00

Jutro – początek turnieju głównego mężczyzn. W nim – oprócz polskich par, zobaczymy legendarny brazylijski duet – Ricardo/Emanuel, który po kilku latach przerwy wraca do gry. Emanuel Rego podkreśla, że zrobili to dla innych brazylijskich par, ale również – dla kibiców (tłumaczenie: gramy ponownie razem, żeby podtrzymać dumę brazylijskiej siatkówki. Myślę, że razem z Ricardo będziemy w stanie pokazać innym naszym parom, że można wygrywać, a kibicom przypomnieć brazylijską siatkówkę z najlepszych czasów. Mam nadzieję, że zagramy też w Igrzyskach Olimpijskich).

Turniej cyklu Grand Slam w Centrum Rekreacyjno – sportowym UKIEL w Olsztynie potrwa do niedzieli.

……………………………………………………………………………

Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

kwalifikacje do turnieju głównego mężczyzn
Kosiak/Rudoł (Polska) – Huber/Seidl (Austria) 0:2 (17:21, 15:21)

turniej główny kobiet
grupa A
Larissa/Talita (Brazylia) – Trybuła/Kłoda (Polska) 2:0 (21:12, 21:12)
Ukolova/Birlova (Rosja) – Trybuła/Kłoda (Polska) 2:0 (21:9, 21:11)

grupa B
Agatha/Barbara (Brazylia) – Włoch/Stępień (Polska) 2:0 (21:15, 21:7)
Wang/Yue (Chiny) – Włoch/Stępień 2:0 (21:15, 21:13)

Grupa H
Kołosińska/Brzostek (Polska) – Dubovcova/Nestarcova (Słowacja) 2:0 (24:22, 21:12)
Kołosińska/Brzostek (Polska) – Gallay/Klug (Argentyna) 2:0 (21:18, 21:10)

(mświn/łw)

Więcej w siatkówka plażowa, Maciej Rudol
Grand Slam 2015: kwalifikacje do turnieju głównego kobiet

Od kwalifikacji w turnieju kobiet ruszył pierwszy w Olsztynie Grand Slam w siatkówce plażowej. Dziś oglądaliśmy dwie nasze pary, które niestety poległy już w pierwszych meczach....