Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Groźny wypadek koło Lubomina. Jechali quadem bez kasku i uderzyli w drzewo

Fot. fotolia.com

Poważnymi obrażeniami kierowcy i 11-letniego pasażera zakończyła się jazda quadem w powiecie lidzbarskim. 23-latek i jego młodszy brat nie mieli kasków ochronnych.

Na skrzyżowaniu dróg koło Lubomina pojazd uderzył w drzewo. Relacjonuje podkomisarz Monika Klepacka z lidzbarskiej policji:

Kierujący doznał wielonarządowych urazów ciała. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Lekarze określają jego stan jako ciężki. 11-letni pasażer doznał urazu głowy i również trafił do szpitala. Zarówno kierowca, jak i pasażer, nie posiadali kasków ochronnych.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami, używanie kasku w czasie jazdy quadem jest obowiązkowe.

Każdy kierujący czterokołowcem oraz osoba przewożona takim pojazdem powinni używać kasków ochronnych, chyba że quad wyposażony jest w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa

– dodała podkomisarz Monika Klepacka.

Kiedy quadem przewożone jest dziecko do 7 lat, prędkość jazdy nie może przekraczać 40 km/h, a kierujący musi mieć uprawnienia do kierowania. Pojazd jeżdżący drogami publicznymi musi być sprawny technicznie, posiadać dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, szpital, quad, obrażenia
Wypadek w Starych Kiełbonkach. Jedna z kierujących była pod wpływem alkoholu

Dwie osoby zostały ranne, w tym małe dziecko, w wypadku na drodze krajowej nr 58 na trasie Szczytno-Pisz. W Starych Kiełbonkach zderzyły się trzy auta osobowe....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV