Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Braun: referendum przegrali eurokołchoźnicy

W Olsztynie Grzegorz Braun mówił o perspektywach Polski

Ustawa dekomunizacyjna powinna być poszerzona – przekonywał w Olsztynie Grzegorz Braun.

Reżyser, scenarzysta i ubiegłoroczny kandydat na prezydenta RP uważa, że ustawa ta nie powinna dotyczyć wyłącznie nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm. Na Warmii i Mazurach nazwy placów i ulic upamiętniające działaczy, wydarzenia i organizacje z czasów PRL są w 34 miastach.

Jako przykład antybohatera Grzegorz Braun podał Franklina Roosevelta, który jego zdaniem był zbrodniarzem wojennym. – Nazwisko Roosevelta należy wymieniać jednym tchem obok takich działaczy socjalistycznych jak Hitler czy Stalin – mówił.

00:00 / 00:00

Na spotkanie z Grzegorzem Braunem przyszło kilkadziesiąt osób. Fot. M. Lewiński

W Olsztynie Grzegorz Braun skomentował także Brexit. Reżyser przekonywał, że w referendum Brytyjczycy udowodnili, iż Unia Europejska to zły projekt.

00:00 / 00:00

– Brytyjczycy powiedzieli Europie sprawdzam i okazało się, że za eurokołchoźnikami i ich liderami, takimi jak Donald Tusk, nie stoi nikt poza rzeszą eurobiurokratów – podsumował Grzegorz Braun.

00:00 / 00:00

W Olsztynie Grzegorz Braun poprowadził wykład zatytułowany „Analiza perspektyw Polski w kontekście aktualnej sytuacji na świecie”. Wysłuchało go kilkadziesiąt osób.

 

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzegorz Braun, brexit
Krzysztof Rzymski: wszyscy poniesiemy konsekwencje Brexitu

Ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wpłynie także na Polskę i Polaków - mówił w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn doradca finansowy Krzysztof Rzymski. Zdaniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV