Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gustaw Brzezin: każdą „unijną złotówkę” wykorzystamy w 100 procentach

Gustaw Marek Brzezin, fot. K. Gryz

Mieliśmy sporo pieniędzy i dobrze je wydaliśmy – tak wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin ocenia wykorzystanie w regionie środków unijnych na lata 2007-2013.

Gość Porannych Pytań Radia Olsztyn wymienił konkretne inwestycje. Wicemarszałek Brzezin dodał, że ogromne pieniądze zainwestowano w ludzi. A są jeszcze pieniądze m.in. na przedszkola.

15 mln złotych samorząd województwa chce przeznaczyć na dofinansowanie już istniejących oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych na polepszenie bazy i 7 mln złotych na tworzenie nowych przedszkoli. Preferowane będą te gminy gdzie przedszkoli jest najmniej.

Od 2007 roku Warmia i Mazury miały do zainwestowania sporo pieniędzypodkreślił wicemarszałek województwa. – Było to 4 i pół miliarda złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego i ponad miliard z Funduszu Społecznego. Do tego doszły jeszcze pieniądze z projektów tak zwanej ściany wschodniej i innych programów operacyjnych.

W nowym okresie finansowania do 2020 roku, Warmia i Mazury mają dostać na Regionalny Program Operacyjny miliard 550 milionów euro. Do tego dojdzie możliwość pozyskania pieniędzy z programów tak zwanej ściany wschodniej i krajowych systemów finansowania.(wchr/as)

Z Gustawem Markiem Brzezinem rozmawia Michał d’Obyrn:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cysterna w rowie, kierowca miał 2 promile alkoholu

Droga krajowa numer 65 na odcinku Ełk-Olecko została odblokowana, ale za jakiś czas znów może być nieprzejezdna. Paliwo z cysterny, która w nocy wpadła do rowu,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV