Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gustaw Marek Brzezin: podzieliliśmy kompetencje w zarządzie województwa

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Fot. Ł. Kowalczyk

W nowym zarządzie województwa Platforma Obywatelska będzie odpowiedzialna za sprawy, którymi poprzednio zajmował się PSL – powiedział goszczący w Radiu Olsztyn marszałek województwa warmińsko – mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Dotychczasowy marszałek Jacek Protas z PO będzie odpowiedzialny za departamenty związane z edukacją, kulturą, turystyką, promocją i zamówieniami publicznymi. Jacek Protas będzie także nadzorował delegaturę w Elblągu.

Anna Wasilewska, reprezentująca Platformę Obywatelską. ma odpowiadać za wdrażanie środków unijnych. Sylwia Jaskulska ma odpowiadać za rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich oraz za ochronę środowiska, a Wioletta Śląska-Zyśk za infrastrukturę, służbę zdrowia i sport. W 5-osobowym zarządzie województwa PSL ma 3 miejsca a PO – 2.

W Radiu Olsztyn marszałek Brzezin zapewnił, że pod jego rządami w olsztyńskim Urzędzie Marszałkowskim nie będzie polowania na czarownice, ale nie wykluczył zmian personalnych w urzędzie. (wch/bsc)

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Gustawem Markiem Brzezinem

00:00 / 00:00

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarząd województwa
Nowy marszałek województwa nie musi być z PSL

Nowy marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, mimo wygranej Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do sejmiku, wcale nie musi być z PSL - tak uważa obecny marszałek Jacek Protas...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV