Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gwałtowne burze nad regionem. Tak będzie do czwartku

Ulewa w Olsztynie

Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami. Opadom lokalnie może towarzyszyć grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla aż czternastu województw – mówi dyżurny synoptyk Maria Waliniowska: – Właściwie dla całej wschodniej połowy kraju. Dla województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i łódzkiego.

Taka pogoda utrzyma się na północnym-wschodzie i wschodzie Polski aż do czwartku: – Miejscami przelotne opady deszczu o umiarkowanym i silnym natężeniu, burze lokalnie z gradem. Wysokość opadów miejscami do 25 milimetrów. Na Mazowszu w środę do 40 milimetrów.

Do tego we wschodniej części kraju wysokie temperatury mimo chmur. Poprawa pogody od soboty. Ma być dużo słońca i temperatury w całym kraju wyrównane: od 23 do 26 stopni.

Oprócz ostrzeżeń o intensywnych opadach IMGW wydało też komunikat hydrologiczny dla Podkarpacia. W zlewni Wisłoki, Sanu i Wisłoka obowiązują podwyższone stany wody. W trzech miejscach woda przekroczyła stany alarmowe.

Autor: IAR/K. Kantor
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burza, ostrzeżenie
IMGW zapowiada burze z gradem i intensywne opady. Ostrzeżenie obowiązuje do północy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla województwa warmińsko-mazurskiego. Na zachodzie i w centrum województwa możliwe są burze z gradem. Dane z godz. 17.00...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV