Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gwiazdkowy prezent od Michelin. Specjalny inkubator pomoże najmłodszym pacjentom

Fot. FB Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Olsztyński Szpital Dziecięcy dostał specjalistyczny inkubator (ISOLETTE 8000). Jest to kolejny dar od firmy Michelin ratujący zdrowie i życie noworodków i wcześniaków. Łączna wartość sprezentowanego sprzętu to 800 tysięcy złotych.

Rocznie na Oddziale patologii i wad wrodzonych noworodków i niemowląt w olsztyńskim szpitalu leczonych jest około 900 noworodków. Jest jedynym specjalistycznym odziałem w województwie, który przyjmuje najmłodszych pacjentów z najtrudniejszymi problemami. Trafiają tam również wcześniaki, z długotrwałą niewydolnością oddechową i ciężkimi zakażeniami.

Również szpital w Dobrym Mieście otrzymał prezent gwiazdkowy. Ultrasonograf o wartości prawie 285 tys. złotych sfinansowało olsztyńskie starostwo. Sprzęt umożliwia przesyłanie uzyskanych obrazów przez internet, dzięki czemu rzadkie przypadki mogą być przedstawione do konsultacji innym lekarzom-specjalistom, praktycznie na całym świecie.

 

Autor: A. Socha/K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inkubator, szpital dziecięcy
Znamy wyniki prestiżowego rankingu. Olsztyński Szpital Dziecięcy najlepszy w Polsce!

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zajął pierwsze miejsce wśród szpitali pediatrycznych w prestiżowym ogólnopolskim rankingu Dziennika Rzeczpospolita i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia "Bezpieczny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV