Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Elżbiety, Marka, Pauli
EUR: 4.2802 CHF: 3.7056
USD: 3.6922 GBP: 4.8998
Logowanie
 

Gwiazdy Olsztyńskich Nocy Bluesowych w studiu Polskiego Radia Olsztyn

Annika Chambers i Watermelon Slim. Fot. M. Świniarski

Dziś rozpoczynają się Olsztyńskie Noce Bluesowe, które potrwają do soboty. Wczoraj dwie główne gwiazdy festiwalu: Annika Chambers i Watermelon Slim gościły w studiu Polskiego Radia Olsztyn.

Annika Chambers jest znaną amerykańską wokalistką o mocnym soulowo-bluesowym głosie. Z kolei Watermelon Slim to jeden z najwybitniejszych współczesnych muzyków i zarazem białych bluesmanów. Oboje po raz pierwszy goszczą w Polsce.

Mariusz Szczepański: Przeczytałem, że Twój gospelowy, potężny głos ma swoje początki w występach w chórze kościelnym.

Annika Chambers

Rzeczywiście dorastałam śpiewając w kościele, to właśnie tam wykształcił się mój gospelowy głos. Są to moje podstawy do późniejszego śpiewania.

Mariusz Szczepański: Masz także ciekawy epizod związany z wojskiem. Jak go wspominasz?

Annika Chambers

Przez 7,5 roku służyłam w amerykańskiej armii. Byłam na misjach w Kosowie i Iraku – to tam odkryłam, że to co kocham i co chcę robić, to jest blues. Właśnie w wojsku zaczęłam śpiewać.

Mariusz Szczepański: Przejdźmy teraz do naszego drugiego gościa, który także miał wojskowe koneksje. W wojsku okazało się, że jest Pan jednym z najbardziej inteligentnych ludzi w Stanach Zjednoczonych, były członek MENS-y – stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji.

Watermelon Slim

Kiedy byłem w wojsku, mieliśmy testy na inteligencję. Wyszło, że mam 142 punkty IQ. Członkiem MENS-y byłem tylko przez kilka miesięcy.

Mariusz Szczepański:  Spędził Pan swoją młodość i wiele lat życia w Karolinie, co wpłynęło na muzykę. Teraz jest stan Missisipi. Co Pana skłoniło do zmiany miejsca zamieszkania?

Watermelon Slim

Wychowałem się w Północnej Karolinie. Jednak fakt, że często podróżuję, związany był również z sytuacją rodzinną. Moi rodzice rozwiedli się gdy byłem mały, w związku z czym w młodości często przemieszczałem się. Całe życie byłem poszukującym człowiekiem. Nigdy nie znalazłem miejsca, o którym mógłbym powiedzieć, że to jest mój dom. Może za wyjątkiem Oklahomy, gdzie trochę czasu spędziłem.

Na moją muzykę także wpływało wiele rzeczy. Ja również dorastałem w kościele, przez krótki czas także tam śpiewałem. Jak posłuchacie moich nagrań, to są tam wpływy Missisipi, Delty a także styl Piedmont. Moja muzyka to wynik bardzo wielu wpływów.

Mariusz Szczepański: Annika, wiem że zajmujesz się także wspieraniem młodych, nowych wokalistów.

Annika Chambers

Jestem mentorką trzech młodych dziewczyn w wieku 12, 13 i 14 lat. Opiekuję się nimi nie tylko muzycznie, ale także życiowo. Przede wszystkim uczę je jednak śpiewać i grać na instrumentach. Wierzę, że to co otrzymaliśmy od życia, powinniśmy także starać się oddawać innym.

Mariusz Szczepański: Bardzo dziękuję moim gościom za rozmowę.

Annika Chambers i Watermelon Slim gośćmi Polskiego Radia Olsztyn

 

Posłuchaj rozmowy Mariusza Szczepańskiego z Anniką Chambers i Watermelon’em Slim’em.

A.Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Watermelon Slim
Dwie największe gwiazdy Olsztyńskich Nocy Bluesowych w Polskim Radiu Olsztyn. Annika Chambers i Watermelon Slim gośćmi Mariusza Szczepańskiego

Watermelon Slim - jest jednym z najwybitniejszych białych bluesmanów. Gra na gitarze i na harmonijce. Jedyny koncert w Polsce   da w Olsztynie. Artysta należy do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV