Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Halina Ciunel, Dariusz Rudnik: wyjaśnimy wszelkie wątpliwości ws. miejskich radnych spoza Olsztyna

Dariusz Rudnik (PiS) i Halina Ciunel (PO)

O ewentualnym wygaszeniu mandatów olsztyńskich radnych, którzy mieszkają poza granicami miasta rozmawiali w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn radna PO Halina Ciunel – przewodnicząca olsztyńskiej Rady Miasta i Dariusz Rudnik – przewodniczący klubu radnych PiS.

Prawo i Sprawiedliwość chce wygaszenia mandatów 6 olsztyńskich radnych, którzy mieszkają poza granicami miasta. Klub PiS złożył już w tej sprawie wniosek u przewodniczącej Rady – poinformował w Porannych Pytaniach Dariusz Rudnik, szef klubu radnych PiS. Prawo i Sprawiedliwość apeluje, by radni sami złożyli mandaty, wtedy nie będzie podstaw do podważania uchwał Rady Miasta.

Sprawa dotyczy radnych PO: Joanny Misiewicz, Roberta Szewczyka, Tomasza Głażewskiego i Marcina Kuchcińskiego, a także Agnieszki Jabłońskiej z klubu Ponad Podziałami i Moniki Rogińskiej-Stanulewicz z Demokratycznego Olsztyna.

PiS wnioskowało o powołanie specjalnej komisji do zbadania tej sprawy, ale przewodnicząca olsztyńskiej Rady Miasta Halina Ciunel z PO uważa, że nie ma takiej potrzeby i możliwości prawnych. Dodaje, że w tej chwili nie ma żadnego problemu z radnymi. Przewodnicząca Ciunel dodała, że wystąpiła do radcy prawnego o sporządzenie opinii, jak postępować w takich przypadkach. W najbliższy piątek między innymi w tej sprawie, ma się zebrać prezydium olsztyńskiej Rady Miasta. (wch/bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Haliną Ciunel i Dariuszem Rudnikiem

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dariusz Rudnik, Halina Ciunel, radni Olsztyna, rada miasta Olsztyna
Zadłużenie samorządów

O najbardziej zadłużonych samorządach na Warmii i Mazurach rozmawiali goście dzisiejszej audycji Radia Olsztyn My, wy, oni. Wśród nich są takie, które nie mają jeszcze gotowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV