Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Handel ludźmi – straż graniczna uczy młodzież jak nie stać się ofiarą

Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej spotkali się z młodzieżą szkolną w ramach Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

Straż graniczna zaprosiła około 140 uczniów do kina w Kętrzynie. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak niebezpiecznym zjawiskiem jest handel ludźmi oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać, by nie stać się ofiarą przestępców.

Następnie młodzi ludzie obejrzeli oparty na prawdziwej historii film pt. „Zniewolony”. Dramat ukazuje losy podstępnie uprowadzonego i wywiezionego do niewolniczej pracy mężczyzny. Młodzież zobaczyła także wystawę dotyczącą form wykorzystywania drugiego człowieka.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przypomina, że handel ludźmi to nie tylko prostytucja. Form wykorzystywania drugiego człowieka jest o wiele więcej m. in. handel dziećmi, narządami, tanią siłą roboczą, czy nielegalną adopcją.

Świadkowie takich przestępstw powinni dzwonić pod bezpłatną infolinię 800 422 322.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za W-MOSG

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przestępczość, młodzież, straż graniczna
Strażnicy graniczni zatrzymali Polaka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Na przejściu w Gronowie do odprawy granicznej stawił się 26-letni mężczyzna, który chciał wyjechać z Polski. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości okazało się, że mieszkaniec Gdyni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV