Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Handlowali suszem tytoniowym w całym kraju, straty wyceniono na prawie 300 mln zł. Kryminalni rozbili grupę przestępczą

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

292 miliony złotych nieuiszczonego podatku akcyzowego to straty skarbu państwa wynikające z działań zorganizowanej grupy handlującej suszem tytoniowym.

W sprawie zatrzymano sześć osób, w tym dwie podejrzane o kierowanie zorganizowaną grupą – działania przeprowadzili funkcjonariusze kilku służb z Warmii i Mazur m.in.: Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej i Policji.

Do zatrzymań doszło na terenie województw mazowieckiego, lubuskiego, zachodnio-pomorskiego oraz dolnośląskiego. Czynności procesowe przeprowadzano w porozumieniu z niemiecką służbą celną we Frankfurcie nad Odrą, ponieważ na trenie Niemiec znajdował się magazyn, gdzie był przechowywany susz.

Według ustaleń śledczych grupa funkcjonowała od 2015 roku do października 2018 roku. Proceder opierał się na działalności gospodarczej kilku firm, które wykazywały fikcyjne dostawy wewnątrzwspólnotowe suszu tytoniowego.

Jak wynika z ustaleń łącznie na rynek Polski trafiło  500 ton surowca.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, handel, straż graniczna, straty, grupa przestępcza, Krajowa Administracja Skarbowa, susz tytoniowy
Pijani na skuterach, łódkach i motorówkach. Sezon nie ruszył na dobre, a wodne patrole codziennie zatrzymują nietrzeźwych

Na warmińsko-mazurskich jeziorach policyjne patrole zatrzymały kilka osób, które pod wpływem alkoholu pływały skuterami lub łódkami. Jak poinformowała komisarz Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV