Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Happy End?

Kadr z filmu, fot. Gutek Film/materiały prasowe

W najnowszej audycji Łukasz Adamski i Monika Szczygło omówili filmy „Happy End” Michela Hanekego, s-f z ambicjami czyli „Anihilację” z Netflixa, opowiadający o słynnym porwaniu wnuka multimilionera Paula Getty’ego, serial „Trust” z HBO oraz zjawiskowy debiut „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc.

„Michael Haneke jest konsekwentny w swoich poszukiwaniach i kręci przenikliwe, wybitne filmy. Najnowsze dzieło dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy dowodzi, że składają się w jeden obraz.

Heneke  mówi, że świat nas przerasta i zgubiliśmy kompas wartości („Ukryty”), nie umiemy poradzić sobie z intruzem niosącym śmierć ( „Funnygames”), nie pomogła nam moralna tresura („Biała wstążka”), piękno znajdujemy w wyzwoleniu od życia ( „Miłość”).

Teraz dokonuje wiwisekcji rodziny, która symbolizuje współczesną Europę. Zblazowaną, rozkładającą się, pragnącą samobójstwa, od którego jest powstrzymywana

– pisze w swojej recenzji w tygodniku wpolityce.pl Łukasz Adamski.

Zapraszamy do wysłuchania audycji Łukasza Adamskiego i Moniki Szczygło

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

 

Autorka: M.Szczygło
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jesteś kierowcą? Powinieneś zobaczyć ten film! Możesz uratować komuś życie

W ostatnich dniach głośno zrobiło się na temat problemu z "korytarzem życia" na polskich drogach. Dla ofiar wypadku liczy się każda sekunda. Niestety, coraz trudniej o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV