Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Harcerze z Elbląga zbierają żywność i wodę. Chcą pomóc poszkodowanym w nawałnicach

Harcerze z Elbląga pomagają ofiarom nawałnic. Fot. M. Stankiewicz

Pomaganie potrzebującym to harcerska powinność – taka idea przyświeca druhom z elbląskiego hufca ZHP, którzy zbierają dary na rzecz poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy. W Harcerskim Ośrodku Wodnym Bryza trwa zbiórka żywności, środków czystości, narzędzi, a nawet butelkowanej wody. 

Również jutro od 10.00 do 18.00 harcerze czekają na wszystko, co pomoże mieszkańcom wsi zniszczonych przez wichurę wrócić do normalnego życia.

Pomóc może każdy, nawet drobny gest ma znaczenie– zapewnia druh Karol Zych, który razem z kolegami dyżuruje w punkcie zbiorki i dziękuję za drobny nawet dar. Harcerze są w kontakcie z  koordynatorami akcji wsparcia na miejscu, gdzie szalała wichura. Nie wiedzą jeszcze. dokąd  trafi pomoc, ale zapewniają, że wybiorą taką wieś, która do tej pory dostała najmniej wsparcia.

Transport zorganizują we własnym zakresie, tak aby pomoc dotarła do potrzebujących jak najszybciej.

Zbiórkę prowadzą też druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie. Do godziny 20.00 czekają w swojej strażnicy przy placu Strażackim. Pomoc, którą organizują trafi do wsi Sośno w województwie kujawsko-pomorskim. Najbardziej potrzeba materiałów budowlanych i narzędzi. Strażacy proszą również o paliwo i olej do pilarek, łańcuchy oraz prowadnice.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz.

00:00 / 00:00

Harcerze z Elbląga pomagają ofiarom nawałnic. Fot. M. Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka, harcerze
Koce, kołdry i środki czystości. Harcerze z Elbląga zbierają dary dla ofiar nawałnicy

Elbląscy harcerze organizują zbiórkę darów dla mieszkańców wsi z powiatu chojnickiego, którzy zostali poszkodowani w nawałnicy, która przeszła przez Polskę z 11 na 12 sierpnia. Pomóc...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV