Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Historia jednej podróży. Baliry i medale Barbary Lis-Romańczukowej

Historia jednej podróży. Baliry i medale Barbary Lis-Romańczukowej

„Historia jednej podróży. Baliry i medale Barbary Lis-Romańczukowej” – to najnowsza wystawa znakomitej olsztyńskiej graficzki. Jej prace możemy od wczoraj oglądać w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie. Barbara Lis-Romańczukowa uprawia medalierstwo, balir, rysunek.

„Jej twórczość jest konsekwentna, spójna, wyrasta z głębokiej wrażliwości na świat i wynika z silnego imperatywu tworzenia” pisze we wstępie do katalogu z wystawy jej kuratorka i dyrektor Galerii Sztuki BWA w Olsztynie Małgorzata Bojarska-Waszczuk.

Prace Barbary Lis-Romańczukowej „zmuszają do zatrzymania, do niespiesznego wchodzenia w małe, zaklęte w wysublimowane formy, światy„. Wiele w twórczości Barbary Lis-Romańczukowej wątków osobistych, odniesień do codziennych zdarzeń, przyrody, przyjaciół, poezji, muzyki. Te ulotne chwile i zdarzenia autorka przenosi poza czas i chroni przed przemijaniem. A sama artystka dodaje, że „to właśnie papier zastosowany w balirze daje mi tę możliwość uchwycenia ulotnego„.

00:00 / 00:00

Na wystawie możemy również oglądać medale wykonane przez Barbarę Lis-Romańczukową. Ich realizacja również obejmuje wątki osobiste i emocjonalne. Artystka jest laureatką nagród i wyróżnień krajowych i zagranicznych. Prace znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych w kraju i na świecie.

Wystawa „Historia jednej podróży. Baliry i medale Barbary Lis-Romańczukowej” w olsztyńskim BWA potrwa do 2 lutego.

Autor: A.Kulik
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka, wystawa, bwa
Ich codzienność zamknięta w obiektywie aparatu. Niezwykła wystawa Stowarzyszenia BLUR

Po południu w Olsztynie odbędzie się wernisaż wystawy "Niezwykła codzienność". A tą niezwykłą codzienność osób pozbawionych pewnej sprawności na zdjęciach przedstawili członkowie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV