Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Historia Teatru Lalek cz. 12

Krzysztof Rościszewski

Po Bohdanie Głuszczaku dyrektorem olsztyńskiej sceny lalkowej został reżyser Krzysztof Rościszewski. Funkcję tę pełnił od 1995 roku przez 10 lat.

Wcześniej kierował teatrami dramatycznymi w Grudziądzu, Katowicach, we Wrocławiu oraz w Olsztynie. Ma bardzo bogaty dorobek artystyczny. Wyreżyserował między innymi Operę za trzy grosze Brechta, W małym dworku Witkacego, Iwonę, księżniczkę Burgunda Gombrowicza, Zbrodnię i karę Dostojewskiego, Pułapkę Różewicza. Jego przedstawienie z 1981 roku Pieśń o drodze zdobyło uznanie krytyków w całym kraju.

Krzysztof Rościszewski nie zrezygnował z pracy reżyserskiej w Olsztyńskim Teatrze Lalek, twórczo realizował się na scenie dla dorosłych, której działalność zainicjował spektaklem Narkomanki. Potem powstały między innymi: Kartoteka Różewicza, Emigranci Mrożka, Wariat i Zakonnica Witkacego, Czekając na Godota Becketta. Jednak jako dyrektor OTL myślał głównie o repertuarze dla dzieci, zapraszając uznanych i sprawdzonych twórców.

Czy Krzysztof Rościszewski, od początku swojej kariery zawodowej związany z teatrem dramatycznym, był zaskoczony propozycją zostania dyrektorem teatru lalkowego w Olsztynie?

00:00 / 00:00

(alip/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, otl, Olsztyński Teatr Lalek, Tygodnik Teatralny
Historia Teatru Lalek cz. 11

Po dyrekcji Mariana Juszczyńskiego i Alicji Chodynieckiej-Kuberskiej nowym dyrektorem naczelnym i artystycznym Olsztyńskiego Teatru Lalek został znany olsztyński artysta Bohdan Głuszczak. Jego zastępcą był Marek Markiewicz....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV