Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Historyczna sesja Rady Miejskiej. Elbląscy radni głosowali nad uchwałami w swoich domach

 

Pierwsza w Elblągu zdalna sesja Rady Miejskiej przeszła do historii. Prowadzący obrady przewodniczący Rady Antoni Czyżyk łączył się przez internet z pozostałym 24 radnymi.

W ten sposób przeprowadzona została debata oraz wszystkie głosowania. W sesji uczestniczył także prezydent Elbląga, jego zastępcy oraz urzędnicy niezbędni do procedowania.

To nowa forma dla nas wszystkich, ale konieczna ze względów bezpieczeństwa. – Myślę, że udana- przyznaje opozycyjny radny Marek Pruszak.

00:00 / 00:00

Jest czas nadzwyczajny, naszym obowiązkiem jest pracować dla mieszkańców, tak by wiedzieli, że pilot w tym samolocie jest i że wszyscy ten wózek ciągniemy

– uważa Antoni Czyżyk.

00:00 / 00:00

Radni przegłosowali wszystkie zaplanowane uchwały. Dotyczyły one m.in. składów komisji i zmian w budżecie. Do składu Rady Miasta został włączony radny Koalicji Obywatelskiej Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, który przejął mandat po Michale Missanie, obecnym zastępcy prezydenta. Radni wysłuchali też raportu o stanie miasta w czasie epidemii i miejskim pakiecie dla przedsiębiorców.

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, radni, sesja rady miasta, video
Dzieci z Elbląga dostały paczki żywnościowe. To pomoc na czas zamknięcia szkół i stołówek

Elbląski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał dzieciom dożywianym dotąd w szkołach paczki żywnościowe. Część rodzin otrzyma pieniądze na zakup jedzenia. Przed pandemią koronawirusa z dożywiania w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV