Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Historyczne eksponaty, kolekcja numizmatów i cenne starodruki. Muzeum Mikołaja Kopernika świętuje 70-lecie funkcjonowania

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Fot. materiały prasowe

Wystawa dokumentująca 70 lat funkcjonowania Muzeum Mikołaja Kopernika została otwarta dziś w dawnym pałacu biskupim na wzgórzu katedralnym we Fromborku.

Ten piękny jubileusz to okazja do prezentacji 540 najciekawszych eksponatów wybranych z muzealnych kolekcji. Choć działania muzealne koncentrują się wokół osoby Kopernika, to muzealne zasoby daleko wykraczają poza ten zakres. Obejmują one zabytkowe obiekty od gotyku po wiek XX, zarówno z dziedziny astronomii, medycyny i historii nauki, ale także znaczącą kolekcję medali i numizmatów, zespół zabytkowych map i atlasów regionów oraz pokaźny druk cennych starodruków, jak również kolekcję warmińskiej rzeźby i malarstwa grafiki dawnej i sztuki współczesnej.

W zbiorach jest też cenna kolekcja rzemiosła artystycznego, m.in. zabytkowe witraże, kafle i ceramika. Ta jubileuszowa wystawa będzie udostępniona zwiedzającym do końca roku.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa
„Piłkę nożną uprawiali kolejarze”. Otwarto wystawę pokazującą jak wyglądał sport w powojennym Ełku

Sport w powojennym Ełku to przede wszystkim piłka nożna. Zajmowali się nią amatorsko głównie kolejarze, którzy byli pierwszymi mieszkańcami miasta. Poświęconą temu wystawę można oglądać w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV