Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Hiszpanie nadrabiają zaległości

tramwaj, ratusz, Olsztyn

tramwaj pod olsztyńskim ratuszem – wizualizacja

Hiszpańska firma, która wygrała przetarg na budowę w Olsztynie linii tramwajowej zaczęła współpracować z ratuszem i nadrabiać zaległości – poinformował wiceprezydent Olsztyna Bogusław Szwedowicz.

Zaawansowane są plany zwłaszcza budowy pierwszego odcinka na ul. Płoskiego i w okolicy dworców PKP i PKS
– przyznał wiceprezydent. Dodał, że wyraźnie przyspieszono też z planami budowy zupełnie nowej ulicy Obiegowej, która ma odciążyć ulice łączące centrum miasta z Jarotami i Nagórkami.

Firma FCC miała do końca grudnia złożyć w olsztyńskim ratuszu plany budowy poszczególnych linii, ale tego nie zrobiła. Dodatkowo pojawiły się kłopoty z budową pierwszego, już rozpoczętego odcinka jednej z linii. Dlatego na początku roku olsztyński ratusz zażądał przedłożenia przez Hiszpanów planu naprawczego inwestycji.

Linie tramwajowe w Olsztynie mają mieć w sumie 11 km długości i powinny połączyć „sypialniane” dzielnice miasta, głównie Jaroty i Nagórki, z centrum Olsztyna. Linia tramwajowa ma się rozdzielać w centrum i prowadzić na dworzec PKP i PKS oraz do miasteczka akademickiego w Kortowie.

Tramwaje woziły pasażerów w Olsztynie do 1965 roku, teraz miasto postanowiło przywrócić ten środek transportu. Zakładano, że tramwaje powrócą do Olsztyna w połowie 2014 roku.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza proces dzieciobójczyni

12 lutego w Sądzie Okręgowym w Elblągu zacznie się proces dzieciobójczyni z Morąga. 35-letnia Magdalena R. jest oskarżona o to, że rok temu udusiła swojego 5-letniego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV