DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Holenderki i Szwedzi zwycięzcami pierwszego turnieju z cyklu PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach

Rozgrywki PGNiG Summer Superligi w Starych Jabłonkach. Fot. K. Dowgiałło

Zwycięstwem reprezentantek Holandii i reprezentantów Szwecji zakończył się w Starych Jabłonkach pierwszy turniej z cyklu PGNiG Summer Superliga w piłce ręcznej plażowej.

W zawodach wystąpiło w sumie 16 zespołów (8 żeńskich i 8 męskich). – Imprezy plażowe po prostu muszą się odbywać nad Szelągiem Małym – mówi Tomasz Dowgiałło, organizator turnieju PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach.

00:00 / 00:00

Zawody plażowych szczypiornistek wygrały reprezentantki Holandii. „Pomarańczowe” pokonały w decydującym meczu 2:0 zespół Juko Piotrków Trybunalski. Holenderska zawodniczka Eefke do Sluis przyznaje, że Stare Jabłonki zrobiły na niej dobre wrażenie.

TŁUMACZENIE

– Jest niesamowicie. Organizacja na wysokim poziomie, miejsce jest wspaniałe, pogoda dopisała. Wszystkie zawodniczki są bardzo zadowolone.
– Piłka ręczna plażowa jest popularna w Holandii?
– Powoli, krok po kroku ta dyscyplina zyskuje popularność. Wydaje mi się, że w Polsce jest ona bardziej znana. Myślę, że za kilka lat plażowy szczypiorniak będzie równie popularny, jak u was.
– Za 2-3 lata w Starych Jabłonkach mają zagościć Mistrzostwa Świata. Według Ciebie są na to szanse?
– Jak najbardziej. Macie fajny obiekt do rozegrania mundialu. Jedzenie jest również bardzo smaczne, a to dla sportowców jest ważna sprawa. To bardzo dobra opcja!

W rywalizacji plażowych szczypiornistów wygrała reprezentacja Szwecji, która po zaciętym boju pokonała Juko Piotrków Trybunalski 2:0. W zespole z Piotrkowa występuje były bramkarz Warmii Traveland Olsztyn Łukasz Zakreta.

Trzecie miejsce wśród pań zajęła reprezentacja… Holandii do lat 17, a na trzecim stopniu podium w męskim turnieju stanęli… Holendrzy. Zespół Beach Handball Team Anders, który reprezentował Warmię i Mazury w tym turnieju zajął szóste miejsce.

(PŚwiniarski//BSChromy)

Więcej w Piłka ręczna, Stare Jabłonki, PGNiG Summer Superliga
PGNiG Summer Superliga w Starych Jabłonkach

W Starych Jabłonkach - w krajowej kolebce sportów plażowych nad Jeziorem Szeląg Mały, rozpoczął się turniej w plażowej odmianie piłki ręcznej PGNiG Summer Superliga. W turnieju...