Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Home office przeszkodą dla służb komunalnych. Jak się okazuje to nie jedyny problem

 

Zachowanie ciągłości odbioru odpadów w czasie epidemii koronawirusa jest niezwykle ważne, podkreślają służby komunalne. Zapewniają przy tym, że robią wszystko, by nie dochodziło do gromadzenia się nieczystości.

Służby mają jednak pewne problemy. Jednym z nich jest duża liczba aut na osiedlach należących do pracujących zdalnie w domach. Jak powiedział radiu Olsztyn Andrzej Ryński, prezes spółki Remondis, która odbiera odpady od co czwartego mieszkańca regionu, w wielu przypadkach auta są tak zaparkowane, że blokują dojazd do śmietników.

Często mieszkańcy, zwłaszcza na osiedlach, wychodzą z założenia, że skoro ich osobowy samochód przejedzie, to każdy inny też przejedzie. Niestety, nasze samochody trafiają często na takie sytuacje, w których nie są w stanie przejechać.

Andrzej Ryński zaapelował też, by osobno wyrzucać niebezpieczne odpady, które produkujemy w czasach pandemii.

Rożnego typu rękawiczki czy zużyte maseczki należy gromadzić w oddzielnych pojemnikach czy workach. Aby nasi pracownicy o tym wiedzieli i ze szczególną ostrożnością taki odpad traktowali.

Jak dodał prezes olsztyńskiego oddziału spółki – nie wykluczone, że jeśli będzie tego wymagała sytuacja epidemiologiczna, rozważana jest możliwość odbioru odpadów w nocy – by minimalizować kontakty mieszkańców z odbierającymi odpady.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, koronawirus, praca zdalna
Ponad 116 mln złotych dla polskich klubów piłkarskich. PZPN ogłosił pakiet pomocowy

PZPN w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa stworzył pakiet pomocowy o wartości 116 milionów złotych. Na tę kwotę składa się m.in. 50 milionów łącznie dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV