DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Horror bez happy endu. Indykpol przegrał w Bełchatowie po tie-breaku

PGE Skra Bełchatów pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25:14, 18:16) w meczu 20. kolejki PlusLigi. MVP meczu został Srećko Lisinac.

Siatkarze z Olsztyna pewnie wygrali pierwszego seta. Prowadzili 8:4. Bełchatowianie zniwelowali tę przewagę do 12:13 i następnie Indykpol AZS odskoczył na kilka punktów i spokojnie utrzymał wysokie prowadzenie. PGE Skra popełniła sporo błędów i w tym tkwiła przyczyna ich pewnej przegranej w tym fragmencie meczu.

Dużo walki było w drugiej partii, a jej wynik sprawą otwartą do końca. Ostatni punkt zdobył Jan Hadrava, obijając blok gospodarzy. Olsztynianie lepiej zaczęli trzeciego seta. Prowadzili 6:4. Jednak od tego momentu zaczęli popełniać błędy. Mylił się Jan Hadrava. Bełchatowianie mieli serię zdobytych punktów. Prowadzili 16:12, ale ta przewaga zmalała. W końcówce oglądaliśmy dobre akcje z obu stron.

Czwarty set był bez historii, a w tie breaku mieliśmy dużo walki i emocji. Goście ze stanu 13:11 wyciągnęli na remis i grę na przewagi asem serwisowym zakończył Srećko Lisinać.

Źródło: plusliga.pl
Redakcja: Ł.Sadlak

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS
Olsztyńscy Akademicy bez szans w starciu z Mistrzami Polski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie pozostawiła złudzeń siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn. W meczu 19. kolejki PlusLigi Akademicy przegrali w Uranii z Mistrzami Polski 0:3. Sobotni hit w Hali...