DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Horror z happy endem. Warmia zagra w ćwierćfinale PP

Długą drogę z piekła do nieba przeszli piłkarze ręczni Warmii Traveland Olsztyn w 1/8 finału Pucharu Polski. Olsztynianie pokonali po dogrywce Stal Gorzów 33 do 32.

Szczypiorniści Warmii przegrywali w Uranii z 1-ligowcem z Gorzowa już 5:12 i 11:16, ale po przerwie zdominowali rywala i doprowadzili do remisu 29:29. W dogrywce więcej zimnej krwi zachowali Warmiacy, którzy wygrali 33:32 i zameldowali się w ćwierćfinale.

Mecz na ławce trenerskiej bardzo przeżywał trener Warmii Giennadij Kamielin, który po meczu przyznał – straciłem wszystkie nerwy. Trener nie ukrywał, że kluczowe znaczenie miała rozmowa w szatni w przerwie meczu, po której zawodnicy Warmii wrócili na parkiet zupełnie odmienieni. Zeszliśmy i porozmawialiśmy o tym, czy chłopacy chcą grać. Powiedzieli, że tak. Podbudowałem zawodników i omówiliśmy błędy. Oni wyszli i walczyli, dlatego za to dziękuję – podsumował trener.

W kolejnej fazie na piłkarzy z Olsztyna już czeka występująca w Superlidze – Gwardia Opole.

Statystyki meczu:

Warmia: Gawryś, Zakreta – Malewski 9 (3/3), Pakulski 7, Dzieniszewski 6, Fugiel 5, Królik 2, Dzido 2, Deptuła, M. Sikorski 1, Krawczyk 1, Dworaczek
kary: 10 min – Fugiel: 6 min (czerw. kartka z gradacji – 58:15 min), Dworaczek: 2 min, Krawczyk: 2 min.

Stal: Marciniak, Nowicki – Starzyński 7 (1/1), Kryszeń 7 (3/4), Gębala 5, Serpina 4, Turkowski 3, Stupiński 3, Kłak 1, Drodzik 1, Bekisz (0/1), Smolarek Marcin
kary: 12 min – Drodzik: 6 min (czerw. kartka z gradacji – 68:10 min), Bekisz: 2 min, Serpina: 2 min, Gębala: 2 min.
sędziowie: Leszczyński-Piechota

Posłuchaj pomeczowych wywiadów

00:00 / 00:00
Więcej w Piłka ręczna, Warmia Traveland, Puchar Polski
Szczypiorniści Mebli Wójcik dali sobie wyrwać zwycięstwo

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg znów pod kreską. We własnej hali gościli dziś  (24.02.) Legionovię Legionowo. Niestety, ulegli 1 punktem, 24:23 po dramatycznej końcówce. Elblążanie prowadzi...