Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
EUR: 4.2953 CHF: 3.689
USD: 3.659 GBP: 4.9056
Logowanie
 

Hospicjum w Elblągu chce pomagać większej liczbie osób. Budowa nowego skrzydła pochłonie około 4 milionów złotych

Hospicjum Elbląskie. Fot. A. Olbryś

Potrzebne jest nowe skrzydło, w którym powstanie nowy oddział pobytu dziennego. Na oddziale znalazłoby się sześć łóżek, sala z muzykoterapią i gabinet zabiegowy.

Raz w tygodniu w hospicjum spotykają się pacjenci, którzy na co dzień przebywają w domach. – Śpiewamy, opowiadamy różne anegdoty… Wspaniała sprawa. Oby takich spotkań było więcej – opowiada pani Wanda, która z dziennego pobytu w hospicjum korzysta od 2 lat. Życzenie pani Wandy może się spełnić już wkrótce.

Hospicjum Elbląskie chce stworzyć oddział dziennego pobytu z prawdziwego zdarzenia, z którego będzie mogło korzystać więcej osób. – Będziemy mogli przyjąć więcej osób leżących, które będą miały zapewnione łóżko na naszym oddziale – wyjaśnia kierująca placówką Wiesława Pokropska. Wstępnie mówi się, że inwestycja będzie kosztowała około 4 milionów złotych.

Posłuchaj relacji Aleksandry Olbryś

(aol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Kultura Gotów na wystawie w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu

Najciekawsze obiekty ukazujące kulturę jednego z największych i najważniejszych plemion wschodniogermańskich można oglądać na wystawie pt. "Goci. Znad Bałtyku do Rzymu" w Elblągu. W Muzeum Archeologiczno-Historycznym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV