DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

I liga – 1 kolejka: Remis na początek. Wigry-Stomil 1:1

Wprawdzie zwycięstwa nie było, ale Stomil Olsztyn z inauguracji nowego sezonu w I lidze może być zadowolony. Olsztynianie byli lepsi grając w Suwałkach z Wigrami, choć tylko zremisowali 1:1.

Gola dla biało-niebieskich zdobył debiutujący Irakli Meschia w 36 minucie, ale jeszcze przed przerwą po błędzie Tomasza Wełny wyrównał Mateusz Żebrowski. Mecz poziomem sportowym nie powalił, ale z drugiej strony – piłkarzy powalał tropikalny upał – stąd taka, a nie inna gra.

Tuż po meczu, zawodnikiem Wigier został napastnik reprezentacji Litwy – Darvydas Sernas. Ten sam, który grał w Zagłębiu Lubin i Widzewie Łódź oraz strzelał bramki Ikerowi Casillasowi i Petrowi Cechowi w eliminacjach do Euro 2012. 30-latek ostatnio grał w australijskim Perth Glory. Ze Stomilem jednak nie zdążył jeszcze zagrać.

………………………………………………………………

Powiedzieli po meczu – posłuchaj

Trener Stomilu – Mirosław Jabłoński.

00:00 / 00:00

Były trener Stomilu, a obecnie Wigier – Zbigniew Kaczmarek – był nieco zawiedziony debiutem swoich podopiecznych na zapleczu ekstraklasy.

Bardzo solidnie (poza tym jednym błędem Tomasza Wełny) wyglądała obrona Stomilu. Mówi nasz stoper – Arkadiusz Czarnecki.

W zespole z Suwałk od 1 minuty grał niechciany nie tak dawno w Stomilu Daniel Michałowski.

Mecz oglądał również prezes Stomilu – Robert Kiłdanowicz.

……………………………………………………………..

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)
0:1 – Irakli Meschia (36′), 1:1 – Mateusz Żebrowski (44′)
Wigry Suwałki:
Karol Salik – Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz – Mateusz Żebrowski (90′ Bartosz Bujalski), Aleksandar Atanacković, Daniel Michałowski (76′ Piotr Karłowicz), Sebastian Radzio (70′ Kamil Lauryn), Karol Mackiewicz – Tomasz Tuttas.
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Tomasz Wełna – Piotr Darmochwał, Dawid Szymonowicz, Paweł Głowacki, Irakli Meschia (72′ Michał Trzeciakiewicz), Piotr Głowacki (80′ Yasuhiro Katō) – Paweł Łukasik (90′ Rafał Śledź).

………………………………………………………

Komplet wyników 1 kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2014/2015
Zagłębie Lubin – Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy 1:1 (1:1)
Bytovia Bytów – Wisła Płock 3:2 (1:1)
Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 4:1 (1:0)
Chrobry Głogów – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:6 (0:4)
Olimpia Grudziądz – Miedź Legnica 4:2 (3:1)

Stomil Olsztyn wraca do gry!

Jutro (3 sierpnia) o godz. 12.30 - mecz 1 kolejki w nowym, I-ligowym sezonie. Biało -niebiescy zagrają w Suwałkach z beniaminkiem, jakim są miejscowe Wigry. Łatwo...