DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

I liga – 10 kolejka: Stomil nie przełamał się. Remis z GKS-em Tychy

Stomil Olsztyn – GKS Tychy, fot. Krzysztof Pakulnicki

Miało być przerwanie niemal rocznej passy bez zwycięstwa u siebie, a tu – klops, a raczej tort – jaki z okazji roku bez kompletu punktów na własnym stadionie trzeba chyba zafundować olsztyńskiemu Stomilowi.

W 10 kolejce I-ligowej batalii biało – niebiescy grali z GKS-em Tychy – zespołem, który do przerwy grał jak uśpiony miś, a po niej – stał się trudnym do pokonania niedźwiedziem. Stomil zremisował 1:1 mimo prowadzenia od 30 minuty po trafieniu Tomasza Bzdęgi. 8 minut po przerwie strzał życia zza pola karnego oddał jednak Dawid Dzięgielewski i z trzech punktów znowu nici.

Po spotkaniu z trenerami obu zespołów rozmawiał Maciek Świniarski.

Zbigniew Kaczmarek (Stomil Olsztyn)

00:00 / 00:00

Bardzo świeżo upieczony trener GKS-u Tychy – Jan Żurek, który objął tę funkcję… dzień przed meczem.

……………………………………………………

Stomil Olsztyn -GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 – Tomasz Bzdęga (30′) 1:1 – Dawid Dzięgielewski (53′)
Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Dawid Kucharski, Arkadiusz Koprucki, Kamil Hempel Bartosz Papka (57′ Dominik Kun), Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech (87′ Szymon Kaźmierowski), Daniel Michałowski (79′ Paweł Łukasik) – Tomasz Bzdęga
GKS: Piotr Misztal – Damian Krajanowski (46′ Damian Szczęsny; 89′ Damian Czupryna), Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak, Mateusz Mączyński- Łukasz Małkowski, Patrik Čarnota, Ivica Žunić, Adam Imiela (46′ Dawid Dzięgielewski), Adrian Chomiuk – Paweł Smółka.

Komplet wyników 10 kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2013/2014
Stomil Olsztyn – GKS Tychy 1:1 (1:1)
GKS Bełchatów – Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Energetyk ROW Rybnik – Górnik Łęczna
Dolcan Ząbki – Miedź Legnica 1:4 (1:2)
Kolejarz Stróże – GKS Katowice 0:0
Puszcza Niepołomice – Okocimski KS Brzesko 4:0 (1:0)
Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
Olimpia Grudziądz – Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Wisła Płock 0:1 (0:1)

Sytuacja w tabeli
1. GKS Bełchatów – 20 pkt. (bramki: 16-7) – awans
2. Olimpia Grudziądz – 20 pkt. (14-12) – awans
3. GKS Katowic – 17 pkt. (11-12)
4. Kolejarz Stróże – 17 pkt. (12-7)
5. Dolcan Ząbki – 17 pkt. (21-15)
6. Chojniczanka Chojnice – 15 pkt. (10-8)
7. Wisła Płock – 15 pkt. (12-12)
8. Termalica Bruk-Bet Nieciecza – 15 pkt. (14-10)
9. Arka Gdynia – 14 pkt. (12-6)
10. Górnik Łęczna – 14 pkt. (12-9)
11. Flota Świnoujście – 14 pkt. (9-12)
12. Energetyk ROW Rybnik – 10 pkt. (13-14)
13. Okocimski KS Brzesko – 10 pkt. 910-15)
14. Puszcza Niepołomice – 9 pkt. (12-12)

Finał Ligi Mistrzów Orlika

Piłkarze amatorzy z całej polski przyjechali do stolicy Warmii i Mazur, aby powalczyć w ogólnopolskim finale Ligi Mistrzów Orlika – Orlik Polska 2013. W rozgrywkach biorą...