DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

I liga – 18. kolejka: trwa zadyszka biało-niebieskich

Porażka piłkarzy I-ligowego Stomilu Olsztyn na zakończenie tegorocznych występów przed własną publicznością. Olsztynianie przegrali na przesiąkniętym wodą boisku z GKS-em Bełchatów 0:2 tracą bramki po stałych fragmentów gry.

Wynik otworzył Lukas Klemenz w 69. minucie, a olsztynian dobił 8 minut później Seweryn Michalski.

Trener Mirosław Jabłoński żałował, że nie udało się podziękować kibicom za doping w rundzie jesiennej.

00:00 / 00:00

Trener GKS-u – Rafał Ulatowski – cieszył się z trzech punktów, a martwił jedynie tym, że ma…. za szeroką kadrę.

………………………………………………………….

Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
0:1 – Lukas Klemenz (69′), 0:2 – Seweryn Michalski (77′)
Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna, Jarosław Ratajczak – Łukasz Suchocki (84′ Paweł Łukasik), Dawid Szymonowicz, Paweł Głowacki (75′ Tomasz Chałas), Irakli Meschia (63′ Tsubasa Nishi), Grzegorz Lech – Rafał Kujawa.
GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Lukas Klemenz, Seweryn Michalski, Václav Cverna, Marcin Flis – Aghwan Papikjan, Patryk Rachwał, Lukáš Kubáň, Jakub Serafin (78′ Piotr Witasik), Łukasz Wroński (85′ Szymon Stanisławski) – Cezary Demianiuk (88′ Dawid Flaszka).

Komplet wyników 18. kolejki spotkań
Wigry Suwałki – GKS Katowice 0:1 (0:1)
Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0)
Zawisza Bydgoszcz – Arka Gdynia 2:2 (0:1)
Chrobry Głogów – MKS Kluczbork 5:1 (1:1)
Dolcan Ząbki – Pogoń Siedlce 6:1 (1:1)
Chojniczanka Chojnice – Miedź Legnica 1:0 (0:0)
Bytovia Bytów – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
Rozwój Katowice – Olimpia Grudziądz 0:2 (0:0)

10. Miedź Legnica – 23 pkt. (23-24)
11. Chojniczanka Chojnice – 23 pkt. (22-30)
12. Bytovia Bytów – 23 pkt. (26-27)
13. MKS Kluczbork – 21 pkt. (20-32)
14. Sandecja Nowy Sącz – 21 pkt. (25-27)
15. Pogoń Siedlce – 20 pkt. (18-29) – baraż o utrzymanie w I lidze
16. Wigry Suwałki – 18 pkt. (19-19) – spadek do II ligi
17. Rozwój Katowice – 17 pkt. (17-29) – spadek do II ligi
18. Olimpia Grudziądz – 13 pkt. (14-27) – spadek do II ligi

(mświn/łw)

Więcej w piłka nożna, I liga, Stomil Olsztyn
Wielkie emocje sportowe w Radiu Olsztyn! Mecz Stomil Olsztyn-GKS Bełchatów w piątek od godz. 18. Zapraszamy!

Piłkarze Stomilu po raz ostatni w tym roku zagrają o ligowe punkty przed własną publicznością. Transmisja spotkania z GKS-em Bełachtów na stronie internetowej Radia Olsztyn. Zapraszamy!...