DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

I liga – 3 kolejka: Biało-niebiescy zatrzymali lidera. Stomil-Dolcan 1:1

W 3. kolejce spotkań I ligi piłki nożnej Stomil zremisował w Olsztynie z liderem rozgrywek – Dolcanem Ząbki 1:1.

Gra Stomil Olsztyn, fot. Artur Szczepański

Było mnóstwo walki, sporo ciekawych akcji, emocje oraz gol, jakiego nie powstydziliby się światowej klasy specjaliści od rzutów wolnych. Kibicom i piłkarzom Stomilu Olsztyn do pełni szczęścia zabrakło tylko kompletu punktów, bo biało-niebiescy zremisowali u siebie z liderem I ligi – Dolcanem Ząbki – 1:1.

Goście prowadzili od 24 minuty po trafieniu Grzegorza Piesio, a wyrównał – na 12 minut przed końcem – kapitalnym strzałem z rzutu wolnego – Paweł Głowacki.

Powiedzieli po meczu
Trener Stomilu – Zbigniew Kaczmarek.

00:00 / 00:00

Trenera gości – Robert Podoliński.

Napastnik Stomilu – Paweł Łukasik.

Świetną zmianę w Stomilu dał w drugiej połowie Daniel Michałowski, który ostatnie lata miał prawie zupełnie stracone z powodu licznych kontuzji.

Bramkarz Dolcanu – Rafał Leszczyński.

(rozmawiał Maciej Świniarski)

………………………………………..

Stomil Olsztyn – Dolcan Ząbki 1:1 (0:1)
0:1 – Grzegorz Piesio (24′), 1:1 – Paweł Głowacki (79′)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Kamil Hempel, Dawid Kucharski – Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Dominik Kun (74′ Daniel Michałowski), Grzegorz Lech (87′ Szymon Kaźmierowski), Tomasz Bzdęga (67′ Bartosz Papka) – Paweł Łukasik.
Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński – Damian Jakubik, Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak – Paweł Tarnowski (90′ Dawid Ryndak), Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Grzegorz Piesio, Bartosz Wiśniewski, Kamil Mazek – Dariusz Zjawiński (68′ Marcin Figiel).

Komplet wyników 3. kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2013/2014
Chojniczanka Chojnice – GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Olimpia Grudziądz – Puszcza Niepołomice 3:1 (0:0)
GKS Tychy – Energetyk ROW Rybnik 2:2 (2:1)
Wisła Płock – Arka Gdynia 2:1 (2:0)
Flota Świnoujście – Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 0:0
Okocimski KS Brzesko – GKS Katowice 1:1 (0:1)
Trmalica Bruk-Bet Nieciecza – Kolejarz Stróże 2:0 (1:0)

II liga – 2 kolejka: Olimpia zgasiła znicz, Pelikan połknął Concordię

Niespodziewana wygrana Olimpii i blamaż Concordii - tak w skrócie można określić występy II-ligowych klubów piłkarskich w 2. kolejce spotkań. Olimpia pokonała przed własną widownią 1:0...