DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

I liga – 9 kolejka: Stomil przegrał z Bełchatowem

Pięć bramek zobaczyli kibice podczas meczu Stomilu Olsztyn z GKS-em Bełchatów w 9 kolejce I ligi piłki nożnej.

Niestety, to jedno trafienie więcej zaliczyli goście, ustalając w 77 minucie wynik na 2:3. Bramki dla gospodarzy zdobywali Janusz Bucholc i Tomasz Bzdęga. Dla Bełchatowa – były zawodnik biało-niebieskich, Paweł Baranowski i – dwukrotnie – Michał Mak.

Trener GKS-u Kamil Kiereś przyznał, że jego zespół kiepsko wszedł w to spotkanie.

00:00 / 00:00

Trener olsztynian, Zbigniew Kaczmarek żałował niewykorzystanych okazji z pierwszej połowy.

Strzelec pierwszej bramki, kapitan Stomilu Janusz Bucholc był rozczarowany po tym spotkaniu. Przyznał, że ocenę gry poszczególnych zawodników należy pozostawić trenerowi. Nie miał wątpliwości, że zawiodła cała drużyna.

Wyrównującą bramkę dla GKS-u na 1:1 zdobył strzałem głową Paweł Baranowski, który w ubiegłym sezonie grał w ekipie gospodarzy.

Przy stanie 1:2 wyrównujące trafienie zaliczył Tomasz Bzdęga, jednak minutę później piłkę do siatki Piotra Skiby skierował strzelec również drugiej bramki dla GKS-u, Michał Mak. Oto, co po meczu powiedział olsztyński pomocnik.

(rozmawiał Piotr Świniarski)

…………………………………………..

Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów 2:3 (1:0)
1:0 – Janusz Bucholc (37), 1:1 – Paweł Baranowski (61′), 1:2 – Michał Mak (66′), 2:2 -Tomasz Bzdęga (76′) 2:3- Michał Mak (77′)

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Dawid Kucharski, Arkadiusz Koprucki, Kamil Hempel- Daniel Michałowski, Paweł Głowacki (77′ Arkadiusz Mroczkowski), Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Bartosz Papka (87′ Szymon Kaźmierowski) – Tomasz Bzdęga.

Bełchatów:
 Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Marcin Flis – Mateusz Mak, Szymon Sawala, Patryk Rachwał (46′ Grzegorz Baran), Kamil Wacławczyk, Michał Mak – Bartłomiej Bartosiak (46′ Andreja Prokić).

……………………………………………………

Komplet wyników 9 kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2013/2014
Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów 2:3 (1:0)
GKS Tychy – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (0:1)
Wisła Płock – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
Flota Świnoujście – Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)
Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice 2:2 (1:2)
Okocimski KS Brzesko – Kolejarz Stróże 1:3 (1:1)
Miedź Legnica – Energetyk ROW Rybnik 1:1 (0:1)

5. GKS Katowice – 16 pkt. (11-12)
6. Termalica Bruk-Bet Nieciecza – 15 pkt. (14-9)
7. Górnik Łęczna – 14 pkt. (12-8)
8. Flota Świnoujście – 14 pkt. (9-10)
9. Chojniczanka Chojnice – 12 pkt. (9-8)
10. Wisła Płock – 12 pkt. (11-12)
11. Arka Gdynia – 11 pkt. (11-6)
12. Okocimski KS Brzesko – 10 pkt. (10-11)
13. Sandecja Nowy Sącz – 9 pkt. (6-14)
14. Energetyk ROW Rybnik – 7 pkt. (12-14)

I liga – 8 kolejka: Stomil bezsilny w Niecieczy

W meczu 8. kolejki I ligi piłki nożnej Stomil Olsztyn przegrał w Niecieczy z Bruk-Bet 1:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli: R. Kujawa - dwie (21' i...