DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

I liga piłkarzy ręcznych – 6 kolejka: szczypiorniści nie zwalniają tempa

Po wygranych w 5 kolejce, przyszedł czas na kolejne zwycięstwa szczypiornistów z Warmii i Mazur. Tym razem zawodnicy Warmii i Mebli Wójcik odprawili z kwitkiem AZS UW Warszawę i WKS Grunwald Poznań.

…………………………………………..

Szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn wygrali w Uranii z AZS-em Warszawa 35:28. Kapitan olsztyńskiego zespołu – Jacek Zyśk – nie ukrywa, że zawodnicy coraz lepiej się rozumieją na boisku.

00:00 / 00:00

Robert Bliszczyk – trener AZS-u Warszawa nie ukrywa, że ta porażka z Warmią wcale nie była wkalkulowana.

(rozmawiał Piotr Świniarski)

Warmia Olsztyn – AZS UW Warszawa 35:28 (17:13)
Warmia Olsztyn: Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś oraz Karol Królik (4), Aleksander Kryszeń (1), Oskar Kempiński (2), Szymon Hegier, Adrian Wojciechowski (2), Jacek Zysk (7), Kmail Nogal, Mateusz Kopyciński (5), Michał Sikorski (3), Bartosz Idzikowski (1), Szymon Wierzbicki, Paweł Deptuła (5), Bartosz Bonk, Sebastian Koledziński (5).

Mecz walki obserwowali kibice w elbląskiej hali przy ulicy Kościuszki, w którym Meble Wójcik pokonały 30:26 drużynę poznańskiego Grunwaldu. Do stanu 7:7 w 14 minucie toczył się wyrównany pojedynek bramka za bramkę, potem elblążanie zdecydowanie grając w obronie przy skutecznych paradach w bramce Henryka Rycharskiego odskoczyli rywalom. W 24 minucie po trafieniu Mirosława Ośko na tablicy było już 15:8, a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem elblążan 17:11. W drugiej części pojedynku posypały się karne wykluczenia. Gospodarze w całym meczu przesiedzieli na ławce kar 16 minut, a goście 10.

Rafał Walczak, grający trener Grunwaldu przyznał, że lepszym zespołem byli gospodarze, ale niepotrzebnie wspierali ich prowadzący spotkanie arbitrzy doprowadzając do brutalnej gry.

Trener Grzegorz Czapla – prowadzący drużynę Mebli Wójcik stwierdził, że podobne sytuacje, które raziły szkoleniowca Grunwaldu przeżywał w innych meczach. Jest natomiast zadowolony z wyniku, chociaż ma dużo uwag do postawy swoich zawodników.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

KS Meble Wójcik Elbląg – Grunwald Poznań 30:26 (17:11)
KS Meble Wójcik Elbląg: Rycharski, Plaszczak – Malewski (7), Kupiec  (6), Gryz (5), Bąkowski (2), Nowakowski (2), Malczewski (2), Kostrzewa (2), Ośko (1), Mazur (1), Maluchnik (1), Malandy (1).

………………………………………….

Komplet wyników 6 kolejki I ligi piłkarzy ręcznych (grupa A) w sezonie 2012/2013
Warmia Traveland Olsztyn – AZS UW Warszawa 35:28 (17:13)
Meble Wójcik Elbląg – WKS Grunwald Poznań 30:26 (17:11)
Kar-Do Spójnia Gdynia – Nielba Wągrowiec 22:34 (13:17)
MKS Poznań – Wolsztyniak Wolsztyn 21:31 (13:14)
Real Astromal Leszno – Wybrzeże Gdańsk 22:25 (9:7)
AZS UKW Bydgoszcz – Vetrex Sokół Kościerzyna 18:20 (8:9)
Polski Cukier-Pomezania Malbork – SMS ZPRP Gdańsk 35:21 (15:15)

Tabela
1. Wybrzeże Gdańsk – 12 pkt. (bramki: 176-124)
2. MKS Nielba Wągrowiec – 10 pkt. (167-130)
3. Polski Cukier POMEZANIA Malbork – 8 pkt. (194-158)
4. KS Meble Wójcik Elbląg – 8 pkt. (179-157)
5. MKS Real-Astromal Leszno – 8 pkt. (168-146)
6. OKPR Warmia Traveland Olsztyn – 8 pkt. (180-174)
7. KPR Wolsztyniak Wolsztyn – 6 pkt. (169-169)
8. SMS ZPRP Gdańsk – 6 pkt. (159-175)
9. MKS Poznań – 6 pkt. (147-163)
10. VETREX Sokół Kościerzyna – 4 pkt. (144-157)
11. Kar-Do-Spójnia Gdynia – 4 pkt. (165-188)
12. AZS UW Warszawa – 2 pkt. (145-172)
13. WKS Grunwald Poznań – 2 pkt. 130-166)
14. KU AZS UKW Bydgoszcz – 0 pkt. (140-184)

(amin/pświn/łw)

Więcej w Piłka ręczna, Warmia
Antoni Parecki o szansach reprezantacji

W Warszawie rozpoczęła się dwudniowa konsultacja kadry narodowej seniorek przed dwoma meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy. W pierwszym Polki zmierzą się w Podgoricy z Czarnogórą, a...